LM. Francuzi lepsi od Czechów w grupie Asseco Resovii

Francuski zespół Paris Volley pokonał we wtorek czeskie Jihostroj Ceske Budejovice 3:1 w meczu 2. kolejki grupy C siatkarskiej Ligi Mistrzów. Dziś w tej samej grupie Asseco Resovia podejmie Budvanską Rivijerę Budvę.

Wszystko o Asseco Resovii w specjalnym serwisie na RZESZOW.SPORT.PLParis Volley nie bez problemów wygrało w Czechach 3:1 (25:18, 25:23, 21:25, 31:29). Dzięki zwycięstwu Francuzi mają tyle samo punktów co Budva i Asseco Resovia, ale obie te drużyny grały dopiero po jednym meczu. Dziś czeka ich kolejne starcie.

Najlepszym zawodnikiem meczu okazał się Serb Marko Ivović, który zdobył aż 29 punktów. Lider Paris Volley w ataku miał ponad 60-procentową skuteczność. Co ciekawe, na ataku w ekipie z Francji zagrał Holender Jeroen Trommel. Zmianę tę wymusiła kontuzja podstawowego atakującego Francuzów, Gorana Maricia.

W ekipie czeskiej najwięcej punktów zdobył Tomas Fila (15). Z Czechami Asseco Resovia zagra we własnej hali za tydzień.

Dziś natomiast mistrzowie Polski zagrają z Budvanską Rivijerą Budvą z Czarnogóry, która przed tygodniem pokonała Budejovice 3:0. Początek spotkania o godz. 18. Relacja na żywo na rzeszow.sport.pl.