Sport.pl

Asseco Resovia znakomita w ataku i bloku. Świetne statystyki

Aż 15 pkt blokiem zdobyli siatkarze mistrza Polski Asseco Resovii w pierwszym spotkaniu tegorocznej Ligi Mistrzów. W Paryżu resoviacy pokonali Paris Volley 3:0.

Wszystko o Asseco Resovii w specjalnym serwisie na RZESZOW.SPORT.PLRzeszowianie dominowali przez cały mecz, choć w drugim secie musieli się sporo napracować w końcówce, by dopiąć swego. Odbili sobie natomiast z nawiązką w partii trzeciej, w której praktycznie zmietli z boiska rywali.

Mistrzowie Polski dominowali zwłaszcza na siatce. W ataku mieli aż 67-procentową skuteczność. Blokiem zatrzymali 15 ataków rywali. Dla porównania, Paris Volley atakował z 44-procentową skutecznością, a blokiem zdobył tylko 3 pkt.

W miarę równo było w przyjęciu (66 do 65 procent dla Asseco Resovii), w zagrywce (po dwa asy) i w błędach własnych (po 17). Ale przewaga rzeszowian, szczególnie w ataku po własnym przyjęciu, była miażdżąca.

Co ciekawe, dwóch skrzydłowych Asseco Resovii miało w tym meczu skuteczność powyżej 70 procent (Peter Veres i Dawid Konarski), obaj zdobyli też po 15 pkt. Znakomicie w ataku spisywali się też środkowi Piotr Nowakowski i Łukasz Perłowski. W bloku punktowało aż ośmiu resoviaków, najczęściej Konarski i Bułgar Nikołaj Penczew - po trzy. Penczew zresztą zaliczył znakomity debiut w barwach rzeszowskiej drużyny. Wszedł w drugim secie za Oliega Achrema i pozostał na placu gry do końca. Zdobył 7 pkt - trzy blokiem, jeden zagrywką i kolejne trzy atakiem - przy 60-procentowej skuteczności. Znakomicie przyjmował też zagrywki rywali.

W ekipie francuskiej najlepiej zaprezentował się Serb Marko Ivović, który uzyskał 12 pkt. Przyjmujący Paris Volley atakował najczęściej z zespołu, miał 46 procent skuteczności w tym elemencie.Więcej o: