Paris Volley vs. Asseco Resovia w LM. Tak było kiedyś

Dziś o godz. 20.30 siatkarze Asseco Resovii zagrają w Paryżu z Paris Volley w meczu 1. kolejki grupy C Ligi Mistrzów. Obie drużyny grały ze sobą w tych rozgrywkach w sezonie 2009/10.

Wszystko o Asseco Resovii w specjalnym serwisie na RZESZOW.SPORT.PLTo był pierwszy sezon w Lidze Mistrzów dla rzeszowian. Paryżanie natomiast po nim na kilka lat zniknęli z europejskich pucharów. W tamtych rozgrywkach w grupie byli jednak jedyną drużyną, która pokonała Asseco Resovię. Francuzi wygrali w Rzeszowie 3:2, ale zajęli i tak ostatnie miejsce w grupie, którą wygrali rzeszowianie.

W tamtym spotkaniu najskuteczniejszym graczem gości był polski atakujący Marcel Gromadowski, który zdobył 25 pkt. Dla Asseco Resovii najlepiej punktował Fin Mikko Oivanen (27 pkt). Z obecnego składu mistrzów Polski tamto spotkanie pamiętają Olieg Achrem, Wojciech Grzyb, Grzegorz Kosok i Krzysztof Ignaczak, którzy rozpoczęli mecz w wyjściowym składzie.

Kilka tygodni wcześniej oba zespoły zmierzyły się właśnie w Paryżu, gdzie górą 3:1 była Asseco Resovia. Co ciekawe, w tamtym spotkaniu w rzeszowskiej ekipie wystąpił Estończyk Ardo Kreek, który później odszedł do Jadaru Radom, skąd do Rzeszowa trafił Kosok. Teraz Kreek występuje w zespole z Paryża. Estończyk zdobył w tym pojedynku 5 pkt.

Najwięcej po raz kolejny zdobył Oivanen (21), a dla gospodarzy Gromadowski (27).

Początek dzisiejszego meczu o godz. 20.30. Relacja na żywo na rzeszow.sport.pl.