Sport.pl

K. Ignaczak, MVP spotkania w Radomiu: Byliśmy mocniejsi, dlatego wygraliśmy

Krzysztof Ignaczak, libero Asseco Resovii, został najlepszym zawodnikiem sobotniego spotkania mistrzów Polski z Cerrad Czarnymi Radom. Drużyna z Rzeszowa pokonała beniaminka na wyjeździe 3:0.

Wszystko o Asseco Resovii w specjalnym serwisie na RZESZOW.SPORT.PLChoć zespół Andrzeja Kowala w pojedynku z Czarnymi był zdecydowanym faworytem, łatwo w sobotę nie miał. Miejscowi w każdym z trzech setów starali się napsuć jak najwięcej krwi mistrzom Polski, którzy trzy dni wcześniej sięgnęli po pierwsze trofeum w tym sezonie. Resoviacy zdobyli bowiem Superpuchar Polski, pokonując w Poznaniu Zaksę Kędzierzyn-Koźle 3:2. - Cieszymy się ze zwycięstwa w Radomiu i kompletu punktów. To był fajny mecz. Byliśmy mocniejsi, dlatego wygraliśmy. Czarni mają fajnych młodych graczy. To dobra inwestycja w przyszłość radomskiego klubu. Mam tu zwłaszcza na myśli leworęcznych Bołądzia i Wachnika. Obu potrzeba jednak jeszcze siatkarskiego szlifu i doświadczenia - skomentował pojedynek i postawę rywali Krzysztof Ignaczak. Libero Asseco Resovii został wybrany na najlepszego zawodnika wygranego meczu z Czarnymi.

- Spodziewaliśmy się, że nie będzie to łatwy mecz. Dobrze, że wygraliśmy za trzy punkty, bo taki był nasz cel. Może trochę nam ciężko szło, ale fajnie, że wygraliśmy i wracamy do Rzeszowa po długiej podróży - dodał z kolei kapitan resoviaków Olieg Achrem.

Zwycięstwo w Radomiu było drugim z rzędu kompletem punktów zdobytym przez rzeszowian w rozpoczętym przed tygodniem sezonie PlusLigi. Na inauguracje mistrzowie Polski pokonali we własnej hali innego beniaminka BBTS Bielsko-Biała 3:0.Więcej o: