Trener Asseco Resovii po zwycięstwie w Radomiu: Wygraliśmy końcówki dzięki doświadczeniu

Siatkarze Asseco Resovii pokonali w 2. kolejce PlusLigi Cerrad Czarnych Radom 3:0. - Mieliśmy cel zdobyć trzy punkty. Udało się nam to bez straty seta i to jest istotne - powiedział po meczu szkoleniowiec mistrzów Polski Andrzej Kowal.

W meczu z beniaminkiem trener Asseco Resovii dokonał kilku zmian w wyjściowym składzie. W szóstce pojawili się Jochen Schops, Paul Lotman i Lukas Tichacek, którzy w porównaniu ze środowym starciem z Zaksą Kędzierzyn-Koźle w Superpucharze Polski (3:2) zastąpili odpowiednio Dawida Konarskiego, Petera Veresa i Fabiana Drzyzgę. Zmiennicy nie zawiedli. Pokonali Czarnych bez straty seta, choć momentami gospodarze stawiali skuteczny opór mistrzom Polski. - Mieliśmy cel zdobyć trzy punkty. Udało się nam to bez straty seta i to też jest istotne. Meczu był wyrównany. Wygraliśmy końcówki dzięki doświadczeniu. Graliśmy dość szeroko składem, bo mieliśmy trochę obaw, jak zespół zareaguje po Superpucharze, w którym były ogromne emocje. Cieszymy się ze zwycięstwa - podsumował sobotnią wygraną Kowal, któremu zwycięstwa gratulował opiekun Czarnych Robert Prygiel. Trener gospodarzy zgodził się ze szkoleniowcem Asseco Resovii, że w Radomiu wygrał zespół bardziej doświadczony. - Moi zawodnicy dopiero zbierają doświadczenie. W ataku i bloku graliśmy jak równy z równym, ale ilość własnych błędów jest porażająca i nad tym musimy cały czas pracować. Młodzi zawodnicy muszą zobaczyć, jaka jest różnica w grze, gdy przyjeżdża drużyna bardziej doświadczona, nie popełnia błędów i wygrywa z nami - skwitował Prygiel.