Asseco Resovia zdominowała BBTS na siatce [STATYSTYKI]

Dobra gra w ataku i bloku pozwoliła siatkarzom Asseco Resovii na pokonanie w 1. kolejce PlusLigi beniaminka BBTS Bielsko-Biała 3:0. Goście popełnili też w tym meczu za dużo błędów własnych.

Bielszczanie oddali mistrzom Polski aż 27 punktów, czyli więcej niż seta. Otrzymali od Asseco Resovii 21 punktów. Rzeszowianie mylili się, jeśli chodzi o zgranie, goście popełniali więcej indywidualnych błędów. Tak stracili szansę na zwycięstwo w pierwszym secie.

Wtedy jeszcze BBTS grał na przyzwoitym poziomie w ataku, później było już nieco gorzej. W efekcie w całym meczu przyjezdni kończyli ataki z 38-procentową skutecznością. Asseco Resovia miała 44 procent skuteczności. Rzeszowianie górowali też w przyjęciu (67-47 procent), a także w bloku (10-6). Goście jedynie w zagrywce byli minimalnie lepsi. Zdobyli tym elementem pięć punktów, resoviacy trzy.

Najlepszy w szeregach BBTS-u był Argentyńczyk Jose Luis Gonzalez, który zdobył 17 punktów. W ataku miał jednak tylko 38-procentową skuteczność. Wśród rzeszowian najlepszy okazał się Olieg Achrem, wybrany MVP spotkania, który zaliczył 10 punktów, przy 50-procentowej skuteczności ataku. Achrem miał też aż 71-procentowe przyjęcie.

Z dobrej strony pokazał się też Łukasz Perłowski, przy którego zagrywce resoviacy zdobywali najwięcej punktów. Oprócz dwóch asów zaliczył też trzy bloki.