Sport.pl

Młoda Liga. Asseco Resovia zagra z mistrzem

Młodzi siatkarze Asseco Resovii w piątek w Hali Podpromie w spotkaniu 3. kolejki podejmować będą obecnych mistrzów Młodej Ligi - drużynę Lotosu Trefl Gdańsk. Dla rzeszowian będzie to szansa na rehabilitację za ubiegłoroczną porażkę w półfinale rozgrywek. Początek spotkania o godz. 19.

Wszystko o Asseco Resovii w specjalnym serwisie na RZESZOW.SPORT.PLMłodzi rzeszowianie mają za sobą dwa przyzwoite spotkania, ale tylko trzy punkty na koncie. Przed tygodniem po zaciętym meczu przegrali w Spale z młodzieżowymi reprezentantami Polski 1:3. - Kluczowy tu był drugi set. W pierwszym zagraliśmy dobrze, a do tego Spała się pogubiła. Potem cały czas goniliśmy wynik. W drugiej partii odrobiliśmy wysoką stratę, ale nie poszliśmy za ciosem i nie udało się wygrać - tłumaczył po meczu porażkę trener młodej Asseco Resovii Jacek Podpora.

Tym razem na resoviaków czeka kolejny trudny rywal, aktualny mistrz Młodej Ligi Lotos Trefl Gdańsk. - Trefl nie jest już tak mocny jak przed rokiem. Trzech zawodników przeszło do drużyny seniorów. Oczywiście uzupełnili zespół o nowych siatkarzy, ale też ci, którzy zostali, są już w tej Młodej Lidze ograni. Do tego mają bardzo mocnego atakującego - mówi Podpora. - Z naszej strony jednak walki nie zabraknie. Bardzo chcielibyśmy wygrać to spotkanie - dodaje.

Piątkowy rywal po dwóch seriach spotkań zajmuje 3. pozycję z pięcioma punktami na koncie. W ostatnim meczu pokonał przed własną publicznością brązowego medalistę ubiegłego sezonu Zaksę Kędzierzyn-Koźle 3:2.

W minionym sezonie obie drużyny grały ze sobą aż pięć razy. W fazie zasadniczej w pierwszym meczu w Gdańsku górą byli gospodarze, którzy wygrali 3:2. W rewanżu natomiast rzeszowianie się zrewanżowali i gładko pokonali Trefla 3:0. Jedni i drudzy ostatecznie znaleźli się w czubie tabeli za SMS-em PZPS Spała i ponownie spotkali się w półfinale play-off. Tu walka była niezwykle zacięta. W pierwszym meczu Asseco Resovia przegrała przed własną publicznością 1:3, ale w Gdańsku pokonała po tie-breaku Trefla i przedłużyła swoje szanse na finał. W decydującym starciu górą był już zespół z Gdańska, który wygrał 3:0.

Drużyny Młodej Ligi Asseco Resovii i Trefla Gdańsk zmierzą się w Hali Podpromie tuż po zakończeniu spotkania inaugurującego rozgrywki PlusLigi, w którym mistrzowie Polski podejmować będą BBTS Bielsko-Biała. - Chłopcy lubią grać na Podpromiu. To, że wyjdziemy po seniorach, na pewno wpłynie mobilizująco na mój zespół - ocenia trener Podpora.

Wstęp na spotkanie Młodej Ligi jest bezpłatny.

Więcej o: