Penczew lepszy od Schopsa. Bułgaria zagra o medale

W ćwierćfinałowym pojedynku podczas mistrzostw Europy, które odbywają się w Danii i Polsce, Bułgarzy pokonali Niemców 3:1. W zwycięskiej ekipie bardzo dobry mecz zanotował młody przyjmujący Asseco Resovii Nikołaj Penczew

Wszystko o Asseco Resovii w specjalnym serwisie na RZESZOW.SPORT.PLSpotkanie to było kolejnym, ale już ostatnim, gdy po dwóch stronach siatki spotkali się siatkarze Asseco Resovii. W ekipie Niemiec wreszcie pojawił się w meczowym składzie atakujący rzeszowian Jochen Schops, który wcześniej leczył uraz mięśni brzucha, ale na boisko jednak nie wszedł.

Na tym pojawił się z kolei Nikołaj Penczew, który w drugim secie zmienił Todora Skrimowa. Dał tak dobrą zmianę, że został na placu gry do samego końca meczu. Zdobył sześć punktów, pięć po atakach (przy 45-procentowej skuteczności) i jeden po asie. W przyjęciu również spisał się znakomicie. Dogrywał do siatki 64 procent piłek zagrywanych na niego. Nie popełnił żadnego błędu!

W sobotę Bułgarzy zagrają w półfinale z Włochami (godz. 18), a Niemcy wracają do domu. A to oznacza, że w przyszłym tygodniu Jochen Schops dołączy do Asseco Resovii. Wtedy w rzeszowskiej ekipie brakować będzie jedynie Oliega Achrema i Penczewa, których jeszcze w październiku czekają reprezentacyjne obowiązki.