Polacy odpadli z ME. Na turnieju zostało dwóch resoviaków

Dwóch siatkarzy Asseco Resovii Piotr Nowakowski i Fabian Drzyzga zakończyli we wtorek swój udział w mistrzostwach Europy. Wraz z reprezentacją Polski przegrali po dramatycznym meczu barażowym z Bułgarią 2:3 i za kilka dni pojawią się na treningach w klubie.

Polacy prowadzili już z rywalami 2:0 w setach, a w tie-breaku 9:6. Przegrali jednak cały mecz i odpadli z rywalizacji. Ostatecznie sklasyfikowani zostaną na miejscach 9.-12.

W spotkaniu tym od początku grał środkowy Asseco Resovii Piotr Nowakowski. "Piter" zdobył dziewięć punktów, sześć po atakach i trzy po blokach. W ataku miał 67-procentową skuteczność. Przy jego zagrywkach w tie-breaku reprezentacja Polski odrobiła straty z początku seta i wyszła na prowadzenie.

Od trzeciego seta na boisku zaczął pojawiać się też rozgrywający z Rzeszowa Fabian Drzyzga, który zmieniał Łukasza Żygadło. W piątym, ostatnim secie Drzyzga grał już od początku. Zdobył dwa punkty, jeden po bloku, drugi po asie.

W pojedynku tym zagrał też bułgarski przyjmujący mistrzów Polski Nikołaj Penczew. Wchodził na zmiany, by poprawić przyjęcie. Błędu w tym elemencie nie popełnił, ale miał tylko 17-procentową skuteczność.

Jednak to Penczew powalczy dziś w ćwierćfinale o awans do strefy medalowej. Bułgarzy zmierzą się z Niemcami, w składzie których jest atakujący Asseco Resovii Jochen Schops. Do półfinału awansuje więc tylko jeden zawodnik rzeszowskiej drużyny. Początek spotkania o godz. 20.