Na ME zostało już tylko czterech siatkarzy Asseco Resovii

Krótko trwała przygoda Oliega Achrema i Lukasa Tichacka z mistrzostwami Europy siatkarzy, które odbywają się w Danii i Polsce. Obaj zakończyli udział w imprezie po fazie grupowej. W dalszej walce pozostało jeszcze czterech graczy Asseco Resovii.

Achrem z Białorusią przegrał wszystkie trzy mecze i zakończył udział w imprezie na fazie grupowej. W niedzielę Białorusini byli bliscy zapewnienia sobie gry w barażach, ale ostatecznie przegrali z Danią 2:3. Achrem zagrał cały mecz i zdobył 16 punktów. Trzynaście z nich po atakach, przy 42-procentowej skuteczności, jeden po bloku i dwa po asach serwisowych. W przyjęciu miał 54 procent skuteczności.

Tichacek z kolei rozpoczął mecz z Niemcami w wyjściowym składzie, ale już w pierwszym secie został zmieniony i nie pojawił się do końca spotkania na boisku. Czesi przegrali 0:3, a że wcześniejsze dwa mecze także zakończyli porażką, odpadli z turnieju.

W spotkaniu tym znowu w szeregach Niemców zabrakło miejsca dla atakującego Asseco Resovii Jochena Schopsa, który ma drobne problemy zdrowotne.

Bardzo dobrą zmianę w meczu z Rosją dał młody bułgarski przyjmujący Nikołaj Penczew. Ten pojawił się na boisku w drugim secie spotkania i został na nim do końca meczu. Zdobył 10 punktów, wszystkie po atakach, gdzie miał 48-procentową skuteczność. W przyjęciu zagrał na znakomitym poziomie, dogrywał do siatki aż 71 procent zagrywek rywali.

Wartościowym zmiennikiem okazał się też rozgrywający Fabian Drzyzga, który wszedł na boisko w drugim secie meczu ze Słowacją. Polacy wygrali całe spotkanie 3:1 i zapewnili sobie drugie miejsce w grupie B. Drzyzga zdobył tylko punkt po bloku, ale bardzo dobrze prowadził grę całego zespołu.

Cały mecz rozegrał też inny z resoviaków w reprezentacji Polski Piotr Nowakowski. Rzeszowski środkowy zdobył 9 punktów, cztery po atakach (50 procent skuteczności) i pięć po blokach.

Poniedziałek jest dniem przerwy w mistrzostwach. We wtorek Polacy zagrają baraż z Bułgarami (godz. 20), w którym wystąpi trzech siatkarzy Asseco Resovii. Czwarty, Jochen Schops, czeka z Niemcami w ćwierćfinale właśnie na zwycięzcę tego spotkania.