Dwóch siatkarzy dołączy do treningów Asseco Resovii

Czech Lukas Tichacek i Amerykanin Paul Lotman powinni w najbliższych dniach pojawić się na treningach mistrzów Polski Asseco Resovii. Obaj zakończyli swoją przygodę z reprezentacjami.

Wszystko o Asseco Resovii w specjalnym serwisie na RZESZOW.SPORT.PLTichacek grał z Czechami na mistrzostwach Europy, które odbywają się właśnie w Danii i Polsce. Jego reprezentacja trafiła jednak do najmocniejszej grupy i przegrywając kolejno z Bułgarią, Rosją i Niemcami, zakończyła udział w imprezie.

Pojawienie się Lotmana natomiast będzie wcześniejsze, niż się wydawało. Amerykanie bowiem rozpoczęli rywalizację w mistrzostwach strefy NORCECA, ale przyjmujący Asseco Resovii nieoczekiwanie nie znalazł się w składzie USA na tę imprezę. - Życie jest jak podróż z punktu A do punktu B i motywacja jest paliwem. Zawsze chcę wszystkie negatywne doświadczenia przełożyć na motywację, i ta teraz jest perfekcyjna - napisał na Twitterze Lotman.

Przyjmującego zapewne szkoda, że nie będzie walczył ze swoją kadrą, ale z drugiej strony będzie miał więcej czasu na przygotowanie się do sezonu z Asseco Resovią.

Dołączenie do zespołu Lotmana i Tichacka spowoduje, że trener Andrzej Kowal będzie miał już do dyspozycji ośmiu zawodników. Będzie mógł nawet zestawić już pełną szóstkę, bowiem do tej pory brakowało mu właśnie rozgrywającego, a na przyjęciu miał do dyspozycji tylko Węgra Petera Veresa.

Kolejni siatkarze dołączą do zespołu po zakończeniu ich udziału w mistrzostwach Europy. Wyjątkiem będzie Olieg Achrem, który z kadrą Białorusi, choć odpadł z mistrzostw Europy, występował będzie jeszcze w turnieju eliminacyjnym do mistrzostw świata, który zaplanowano od 2 do 6 października w Holandii. Z kolei Bułgar Nikołaj Penczew być może będzie występował na mistrzostwach świata do lat 23 w Brazylii i do klubu dotrze dopiero na początku sezonu w PlusLidze.