Drzyzga i Nowakowski z Asseco Resovii jadą na mistrzostwa Europy

Dwóch siatkarzy mistrza Polski Asseco Resovii otrzymało powołanie do kadry Polski na mistrzostwa Europy, które rozpoczynają się już w piątek. Na boiskach Polski i Danii walczyć będą Fabian Drzyzga i Piotr Nowakowski.

Wszystko o Asseco Resovii w specjalnym serwisie na RZESZOW.SPORT.PLObaj gracze Asseco Resovii od początku sezonu znajdowali się w reprezentacji. Ich wyjazd na mistrzostwa wydawał się niemal pewny, ale trzeba było poczekać na oficjalną decyzję trenera Andrei Anastasiego. Ten systematycznie zawężał kadrę, aż podał ostateczną czternastkę. Z grupy, która ostatnio trenowała w Spale, wypadł przyjmujący Wojciech Włodarczyk.

Drzyzga będzie zapewne rezerwowym rozgrywającym przy Łukaszu Żygadle, a Nowakowski razem z Marcinem Możdżonkiem powinni stanowić wyjściową parę środkowych.

Oprócz Drzyzgi i Nowakowskiego na polsko-duńskich mistrzostwach Europy zagrają zapewne też inni siatkarze Asseco Resovii. Blisko wyjazdu na ME są Niemiec Jochen Schops, Czech Lukas Tichacek, Bułgar Nikołaj Penczew i Olieg Achrem, który zadebiutuje na mistrzostwach wraz z reprezentacją Białorusi.

Skład Polaków na ME:

Rozgrywający: Łukasz Żygadło, Fabian Drzyzga

Przyjmujący: Bartosz Kurek, Michał Winiarski, Michał Ruciak, Michał Kubiak

Środkowi: Piotr Nowakowski, Marcin Możdżonek, Andrzej Wrona, Łukasz Wiśniewski

Atakujący: Grzegorz Bociek, Jakub Jarosz

Libero: Paweł Zatorski, Damian Wojtaszek