Drzyzga i Nowakowski w składzie na memoriał Wagnera. Bartman poza kadrą

Dwóch siatkarzy Asseco Resovii znalazło się w kadrze Polski na memoriał Jerzego Huberta Wagnera, który w weekend odbędzie się w Płocku. W zespole nie ma natomiast byłego atakującego mistrzów Polski, Zbigniewa Bartmana.

Wszystko o Asseco Resovii w specjalnym serwisie na RZESZOW.SPORT.PLW ostatnim sprawdzianie przed mistrzostwami Europy, które odbędą się w Danii i Polsce, zagrają Fabian Drzyzga i Piotr Nowakowski z Asseco Resovii. Obaj są niemal pewni wyjazdu na europejski czempionat, a turniej im. Jerzego Huberta Wagnera będzie ich ostatnim szlifem przed docelową imprezą.

Drzyzga będzie drugim rozgrywającym przy Łukaszu Żygadle, a Nowakowski o wyjściowy skład rywalizował będzie z Marcinem Możdżonkiem, Łukaszem Wiśniewskim i Andrzejem Wroną.

Niespodzianką jest natomiast nieobecność w zespole Zbigniewa Bartmana, byłego atakującego Asseco Resovii. Bartman był dotąd podstawowym atakującym reprezentacji Polski, a na tę pozycję przestawił go właśnie Andrea Anastasi, szkoleniowiec Polaków. Teraz postanowił podziękować mu za współpracę, powołując Grzegorz Boćka i Jakuba Jarosza. I ta dwójka zawodników pojedzie zapewne na mistrzostwa Europy (20-29 września).

W memoriale Wagnera, który odbywać się będzie od piątku do niedzieli w Płocku, oprócz Polaków zagrają Holendrzy, Niemcy i Rosjanie.

Skład reprezentacji Polski na memoriał Wagnera:

Rozgrywający: Łukasz Żygadło, Fabian Drzyzga

Atakujący: Jakub Jarosz, Grzegorz Bociek

Przyjmujący: Bartosz Kurek, Michał Winiarski, Michał Kubiak, Michał Ruciak, Wojciech Włodarczyk

Środkowi: Piotr Nowakowski, Marcin Możdżonek, Łukasz Wiśniewski, Andrzej Wrona

Libero: Paweł Zatorski, Damian Wojtaszek.