Sport.pl

Drzyzga i Nowakowski w składzie na memoriał Wagnera. Bartman poza kadrą

Dwóch siatkarzy Asseco Resovii znalazło się w kadrze Polski na memoriał Jerzego Huberta Wagnera, który w weekend odbędzie się w Płocku. W zespole nie ma natomiast byłego atakującego mistrzów Polski, Zbigniewa Bartmana.

Wszystko o Asseco Resovii w specjalnym serwisie na RZESZOW.SPORT.PLW ostatnim sprawdzianie przed mistrzostwami Europy, które odbędą się w Danii i Polsce, zagrają Fabian Drzyzga i Piotr Nowakowski z Asseco Resovii. Obaj są niemal pewni wyjazdu na europejski czempionat, a turniej im. Jerzego Huberta Wagnera będzie ich ostatnim szlifem przed docelową imprezą.

Drzyzga będzie drugim rozgrywającym przy Łukaszu Żygadle, a Nowakowski o wyjściowy skład rywalizował będzie z Marcinem Możdżonkiem, Łukaszem Wiśniewskim i Andrzejem Wroną.

Niespodzianką jest natomiast nieobecność w zespole Zbigniewa Bartmana, byłego atakującego Asseco Resovii. Bartman był dotąd podstawowym atakującym reprezentacji Polski, a na tę pozycję przestawił go właśnie Andrea Anastasi, szkoleniowiec Polaków. Teraz postanowił podziękować mu za współpracę, powołując Grzegorz Boćka i Jakuba Jarosza. I ta dwójka zawodników pojedzie zapewne na mistrzostwa Europy (20-29 września).

W memoriale Wagnera, który odbywać się będzie od piątku do niedzieli w Płocku, oprócz Polaków zagrają Holendrzy, Niemcy i Rosjanie.

Skład reprezentacji Polski na memoriał Wagnera:

Rozgrywający: Łukasz Żygadło, Fabian Drzyzga

Atakujący: Jakub Jarosz, Grzegorz Bociek

Przyjmujący: Bartosz Kurek, Michał Winiarski, Michał Kubiak, Michał Ruciak, Wojciech Włodarczyk

Środkowi: Piotr Nowakowski, Marcin Możdżonek, Łukasz Wiśniewski, Andrzej Wrona

Libero: Paweł Zatorski, Damian Wojtaszek.

Więcej o:
Komentarze (3)
Drzyzga i Nowakowski w składzie na memoriał Wagnera. Bartman poza kadrą
Zaloguj się
 • alk123

  Oceniono 24 razy 22

  Decyzja o rezygnacji z Bartmana bardzo dobra. Ja się nie obawiam o Boćka, ponieważ nikt od niego nie oczekuje, że stanie liderem kadry. Mamy Kurka, a Bociek ma być dla niego po prostu realnym wsparciem w ofensywie.

 • zaksiara

  Oceniono 10 razy 10

  A i tak pewnie potem będą głosy że Anastasi nie jest skłonny do zmian. Odesłał z kwitkiem tego, którego właściwie na potrzeby tej kadry wykreował i zastąpił, hmmm, żółtodziobem ;) no, chyba że to Zbyś nadepnął mu na odcisk, w co jednak wątpię

 • carloandradina

  Oceniono 12 razy 0

  nie wiem czy określenie "były reprezentant" do Bartmana jest odpowiednie. To, że nie ma go w mało ważnym turnieju, znaczy, że będzie we wszystkich następnych. Więc możemy się pożegnać z medalami.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX