Jedenastu siatkarzy mistrzów Polski na wypożyczeniu. Gdzie?

Aż jedenastu siatkarzy Asseco Resovii zagra w przyszłym roku na wypożyczeniu w klubach PlusLigi, I ligi, II ligi, a także za granicą.

Wszystko o Asseco Resovii w specjalnym serwisie na RZESZOW.SPORT.PLSiatkarski mistrz Polski przez ostatnie lata dorobił się już kilku wychowanków, którzy z powodzeniem grają na zapleczu PlusLigi i w rozgrywkach niższych klas. Z klubem podpisane umowy ma także kolejnych kilku młodych siatkarzy, a także nieco starszych, którzy także będą ogrywać się, czy też już ogrywają w innych zespołach. W sumie Asseco Resovia w zbliżającym się sezonie będzie miała w innych klubach aż jedenastu swoich siatkarzy.

W PlusLidze zagra ich trzech. Przyjmujący Rafał Buszek został wypożyczony do Indykpolu AZS-u Olsztyn, rozgrywający Michał Kozłowski do Wkręt-metu AZS-u Częstochowa, a środkowy Dawid Dryja do Effectora Kielce.

W I lidze zagrają natomiast Jakub Peszko i Tomasz Głód, którzy wspólnie reprezentować będą Avię Świdnik, Tomasz Kowalski i Karol Rawiak zagrają w KPS-ie Siedlce, a Kamil Długosz w AZS-ie Nysa.

Do drugoligowych Karpat Krosno trafił natomiast libero Jakub Woś, który w poprzednim sezonie trenował z pierwszym zespołem, a regularnie występował w rozgrywkach Młodej Ligi.

Co ciekawe, dwóch siatkarzy, którzy mają ważne umowy z Asseco Resovią, zagra za granicą. Mateusz Mika będzie bronił barw francuskiego Montpellier UC, gdzie występował będzie m.in. razem z byłym rozgrywającym resoviaków Rafaelem Redwitzem. W Austrii zagra z kolei młody Bartłomiej Gajdek, który związał się z zespołem SG Arbesbach.

Każdy z tych zawodników ma szansę w innym zespole na ogrywanie się i podnoszenie swoich umiejętności, by być może w kolejnych sezonach wrócić do Rzeszowa i walczyć o wyjściowy skład Asseco Resovii.