Dziś otwarty trening Asseco Resovii. Przyjdź, potrenuj z mistrzami Polski

Dzisiaj kibice Asseco Resovii będą mogli zobaczyć, jak wygląda trening ich ulubieńców. Mało tego, szczęśliwcy będą mogli nawet potrenować razem z siatkarzami.

Wszystko o Asseco Resovii w specjalnym serwisie na RZESZOW.SPORT.PLOtwarty, pokazowy trening rozpocznie się o godz. 17.30 w hali Podpromie, ale już o godz. 16 rozpocznie się mecz piłki nożnej pomiędzy kibicami z SSPS Resovia a pracownikami klubu. W tej drugiej drużynie zagrają m.in. wiceprezes klubu Bartosz Górski, dyrektor organizacyjny Jarosław Gutowski oraz nowy team menedżer Maciej Pająk.

Półtorej godziny później w hali pojawią się siatkarze, którzy najpierw zaprezentują rozgrzewkę, a później odbędą trening właściwy. Pierwszą część zajęć poprowadzi trener przygotowania fizycznego, Andrzej Zahorski. Trening właściwy będzie omawiany przez pierwszego szkoleniowca Asseco Resovii, Andrzeja Kowala. - Obaj trenerzy będą opowiadać kibicom o tym, co robią siatkarze i wyjaśniać niektóre tajniki treningu - mówi Katarzyna Zięba, oficer prasowy Asseco Resovii. Klub zaplanował też pokazowego seta, w trakcie którego statystyk zespołu Sergiusz Ruszel wyjaśni, jak prowadzone są meczowe statystyki.

A po treningu siatkarzy okazję do sprawdzenia swoich umiejętności dostaną kibice. Będą mogli m.in. poczuć na własnej skórze, jak przyjmuje się zagrywki typu flot Łukasza Perłowskiego, jedne z najtrudniejszych w lidze, czy też piłki wyrzucane ze specjalnej maszyny do zagrywki. - By wziąć udział w tej części treningu, kibice muszą zwrócić na siebie uwagę wilka Soviaka - wyjaśnia Katarzyna Zięba. To właśnie maskotka Asseco Resovii będzie wybierała fanów do zajęć z siatkarzami. Szczęśliwcy muszą spełnić jeszcze jeden warunek: posiadać obuwie sportowe.

Na zakończenie treningu kibice będą mogli zrobić sobie wspólne zdjęcie z całym zespołem.

W sobotę natomiast na Wyspie Asseco Resovii w Galerii Rzeszów odbędzie się spotkanie z trenerem Andrzejem Kowalem i zawodnikami, Krzysztofem Ignaczakiem i Wojciechem Grzybem. Początek spotkania "Rozpocznij Szkołę po Mistrzowsku" o godz. 11.30.