Mistrzowie Polski już trenują. Bez kadrowiczów

Po blisko ośmiu tygodniach przerwy treningi wznowili siatkarze Asseco Resovii. Mistrzowie Polski okres przygotowawczy rozpoczęli od badań wysiłkowych w Tyczynie. Wieczorem natomiast trenowali w hali Podpromie.

Wszystko o Asseco Resovii w specjalnym serwisie na RZESZOW.SPORT.PLNa poniedziałkowych badaniach w Centrum Rehabilitacyjno-Medycznym REH-MEDIQ w Tyczynie stawiło się sześciu siatkarzy, w tym pięciu z pierwszego zespołu Asseco Resovii. Obecni byli środkowi Grzegorz Kosok, Łukasz Perłowski, Wojciech Grzyb i młody Mateusz Masłowski oraz pozyskani w przerwie letniej atakujący Dawid Konarski (Delecta Bydgoszcz) i przyjmujący Peter Veres (Dynamo Moskwa). Zabrakło natomiast libero Krzysztofa Ignaczaka i siatkarzy przebywających na zgrupowaniach swoich reprezentacji. Piotr Nowakowski, Fabian Drzyzga, Lukas Tichacek, Nikołaj Penczew, Jochen Schops i Olieg Achrem przygotowują się bowiem do wrześniowych mistrzostw Europy, które rozegrane zostaną w Polsce i Danii. Paul Lotman z kolei z kadrą Stanów Zjednoczonych szlifuje formę na mistrzostwa strefy NORCECA. Wszyscy dołączą do zespołu Andrzeja Kowala praktycznie przed inauguracją PlusLigi. Do tego czasu nieobecnych zastąpią młodzi siatkarze z AZS-u Rzeszów: Michał Filip, Szymon Pałka, Michał Kędzierski, Dawid Wiczkowski, Michał Szalacha oraz wspomniany Masłowski, którzy uczestniczyli w wieczornym treningu w hali Podpromie.

Od wtorku mistrzowie Polski rozpoczynają zajęcia w siłowni. Na czwartek planowany jest trening lekkoatletyczny na stadionie Resovii przy Wyspiańskiego. 30 sierpnia ma natomiast odbyć się otwarty trening dla kibiców. - Pierwszy tydzień będzie spokojniejszy. W pierwszym okresie będziemy mieli tygodniowo cztery zajęcia w siłowni. Później objętość treningów będzie systematycznie rosła - zapowiada Kowal i dodaje. - W stosunku do ubiegłego sezonu zmienimy wiele rzeczy tak, aby zespół już od początku sezonu, który jest dla nas bardzo ważny, prezentował wysoką formę. Oby tylko omijały nas kontuzje - zaznacza trener mistrzów Polski.

Gry kontrolne rzeszowianie rozpoczną we wrześniu. W planach sparingowych są pojedynki z MOS-em Będzin (13.09), białoruskim Bate Borysów (14.09 w Nowym Sączu), PGE Skrą Bełchatów (19.09 w Pionkach) i Czarnymi Radom (20.09 w Radomiu). Formę mistrzów Polski sprawdzą też zagraniczne zespoły, o których klub ma niebawem poinformować. Przez napięty kalendarz natomiast wyjątkowo nie odbędzie się Memoriał im. Jana Strzelczyka.

Rozgrywki PlusLigi startują 12 października. Rzeszowianie na początek we własnej hali zmierzą się z beniaminkiem BBTS-em Bielsko-Biała. Tydzień wcześniej odbędzie prezentacja drużyny połączona z meczem pokazowym. Niewykluczone, że przeciwnikiem będzie trzecia drużyna minionego sezonu Jastrzębski Węgiel.