Sport.pl

Nikołaj Penczew z Asseco Resovii w kadrze Bułgarii na ME

Kolejny gracz mistrzów Polski Asseco Resovii ma szansę zagrać na wrześniowych mistrzostwach Europy, które odbędą się w Polsce i Danii. Powołanie do kadry Bułgarii otrzymał nowy przyjmujący rzeszowian Nikołaj Penczew.

Wszystko o Asseco Resovii w specjalnym serwisie na RZESZOW.SPORT.PLPenczew przed sezonem podpisał z Asseco Resovią dwuletnią umowę z możliwością jej przedłużenia. Do Rzeszowa przyszedł z Effectora Kielce, gdzie był liderem zespołu.

Młody przyjmujący był już w kadrze Bułgarii na Ligę Światową, ale grał tylko epizody. Teraz będzie walczył o ścisły, 14-osobowy skład na mistrzostwa Europy. Na swojej pozycji będzie rywalizował z czterema innymi siatkarzami.

Bułgarzy wystąpią w grupie D, gdzie ich rywalami będą Czesi (z Lukasem Tichackiem), Niemcy (zapewne z Jochenem Schopsem) i Rosjanie.

Penczew to piąty gracz z Asseco Resovii, który otrzymał powołanie na mistrzostwa Europy. Wcześniej w kadrze Polski znaleźli się Piotr Nowakowski i Fabian Drzyzga, w kadrze Białorusi Olieg Achrem, a w kadrze Czech Lukas Tichacek. Na imprezę tę pojedzie zapewne też Niemiec Jochen Schops.

Więcej o: