Rozgrywający Asseco Resovii w kadrze Czech na mistrzostwa Europy

Lukas Tichacek, rozgrywający mistrza Polski Asseco Resovii, znalazł się w 16-osobowej kadrze Czech na wrześniowe mistrzostwa Europy, które odbędą się w Polsce i Danii.

Wszystko o Asseco Resovii w specjalnym serwisie na RZESZOW.SPORT.PLTichacek grał już w kadrze w trakcie rozgrywek Ligi Europejskiej, gdzie Czesi zajęli trzecie miejsce. Teraz rozpocznie przygotowania do mistrzostw Starego Kontynentu.

W rozgrywkach Ligi Europejskiej rozgrywający Asseco Resovii był najbardziej doświadczonym graczem swojej kadry, teraz do zespołu dołączyło także kilku innych graczy, którzy powinni stanowić o sile reprezentacji Czech, m.in. David Konecny, Kamil Baranek czy Jan Stokr. Co ciekawe, ten ostatni ma być podobno przymierzany do gry na pozycji przyjmującego, a nie na ataku, gdzie grał w ostatnich latach w Trentino Volley.

W kadrze Czechów jest też zawodnik rywala Asseco Resovii w rozgrywkach grupowych Ligi Mistrzów, Czeskich Budziejovic, środkowy bloku Vladimir Sobotka.

Czesi w mistrzostwach Europy zagrają w grupie D, a ich rywalami będą Niemcy, Bułgarzy i Rosjanie.

Tichacek jest czwartym siatkarzem Asseco Resovii, który otrzymał już oficjalne powołanie do kadry na mistrzostwa Europy. Wcześniej w reprezentacji Polski znaleźli się Piotr Nowakowski i Fabian Drzyzga, a w kadrze Białorusi Olieg Achrem. Szanse na wyjazd na turniej mają też Bułgar Nikołaj Penczew i Niemiec Jochen Schops.