PZPS o powodzie niepowołania Ignaczaka do kadry: Żadnego incydentu nie było

Po libero Asseco Resovii Krzysztofie Ignaczaku, także Polski Związek Piłki Siatkowej odniósł się do spekulacji odnośnie niepowołania ?Igły? do składu reprezentacji Polski na mistrzostwa Europy, które odbędą się w Danii i Polsce. Związek chce sprostowania od jednej z gazet.

Wszystko o Asseco Resovii w specjalnym serwisie na RZESZOW.SPORT.PLPrzypomnijmy, że Ignaczak nie znalazł się w 18-osobowej kadrze na wrześniowe mistrzostwa Europy. Na libero zagrają Paweł Zatorski i Damian Wojtaszek, a "Igła" będzie się przygotowywał w Rzeszowie do nowego sezonu w PlusLidze.

Chwilę po decyzji trenera Andrei Anastasiego rozpoczęły się spekulacje odnośnie powodu rezygnacji z Ignaczaka. Katowicki "Sport" napisał, że powodem miało być złamanie regulaminu przez spożywanie alkoholu przez libero kadry.

Do tych spekulacji odniósł się już sam zawodnik, o czym pisaliśmy wcześniej. Teraz stanowisko zajął też Polski Związek Piłki Siatkowej, a pismo z żądaniem sprostowania Ignaczak zamieścił na swoim blogu "Igłą szyte".

Oto jego fragment:

W związku z publikacją materiału autorstwa Włodzimierza Sowińskiego w wydaniu dziennika "Sport" z dnia 31 lipca 2013 pt. "Kadra bez "Igły": "Polski Związek Piłki Siatkowej z całą stanowczością stwierdza, że insynuacje autora we fragmencie poświęconym Reprezentantowi Polski - Krzysztofowi Ignaczakowi, nie mają nic wspólnego z faktami. Nieobecność Reprezentanta Polski - Pana Krzysztofa Ignaczaka na zgrupowaniu w Spale, rozpoczynającym się 2 sierpnia br. nie ma absolutnie związku z jakimkolwiek incydentem alkoholowym lub innym natury poza sportowej. Selekcjoner Reprezentacji Polski, Pan Andrea Anastasi we wczorajszej rozmowie z Wiceprezesem PZPS - Panem Witoldem Romanem, stwierdził stanowczo, że żadne sugerowane w Pańskiej gazecie wydarzenia nie miały miejsca".Całą treść pisma czytaj na blogu "Igłą szyte".