ME siatkarzy. Krzysztof Ignaczak o braku powołania do kadry: Medialne spekulacje nie są prawdziwe

Libero Asseco Resovii Krzysztof Ignaczak na swoim blogu ?Igłą Szyte? odniósł się do ostatnich wydarzeń wokół reprezentacji Polski i jego braku powołania do kadry na mistrzostwa Europy. - Brak powołania nie był dla mnie niespodzianką. Anastasi rozmawiał ze mną - pisze Ignaczak. Mistrzostwa Europy siatkarzy rozegrane zostaną od 20 do 29 września w Polsce i w Danii. Relacje na Sport.pl i w aplikacji Sport.pl Live.

Wszystko o Asseco Resovii w specjalnym serwisie na RZESZOW.SPORT.PLIgnaczak postanowił przerwać medialne spekulacje, według których były różne powody jego absencji w kadrze. Jedna z gazet posunęła się nawet do stwierdzenia, że zadecydowały sprawy pozasportowe, dyscyplinarne.

Mnóstwo było też mowy o tym, że trener Andrea Anastasi nie poinformował Ignaczaka o swojej decyzji, a ten miał się dowiedzieć z mediów. "Igła" na blogu "Igłą Szyte" zaprzeczył tym rewelacjom.

Oto jego wpis:

"Witajcie

Uznałem, że należy się Wam kilka słów wyjaśnień. W związku z zaistniałą sytuacją, dotyczącą braku powołania mojej osoby do kadry. Pojawia się w mediach wiele spekulacji i plotek na ten temat. Żeby uciąć je wszystkie, opiszę Wam, dlaczego nie wypowiadam się w mediach, a "zaangażowani" próbują zgadywać, strzelając na oślep i podając fałszywe powody mojej nieobecności. Po pierwsze, nie był dla mnie niespodzianką brak mojego powołania. Trener Anastasi rozmawiał ze mną o swojej koncepcji zespołu już dwa tygodnie wcześniej. Po drugie, uważam, że z szacunku do jego osoby nie wypada mi pierwszemu zabierać głos. To trener powinien zabrać pierwszy głos na temat powołań do reprezentacji. Możecie spodziewać się w niedługim czasie jego wypowiedzi, dlaczego takie a nie inne decyzje zostały podjęte. Mogę Was zapewnić, że żaden z podanych powodów medialnych spekulacji nie jest prawdziwy."Przypomnijmy, że na pozycji libero na ME pojadą Paweł Zatorski i Damian Wojtaszek.

Stanowisko w tej sprawie zabrał też Polski Związek Piłki Siatkowej.