Niespodzianka w kadrze Polski na ME. Nie ma Ignaczaka, Kosoka, Konarskiego

Tylko dwóch siatkarzy Asseco Resovii znalazło się w reprezentacji Polski, która będzie się przygotowywać do wrześniowych mistrzostw Europy.

Wszystko o Asseco Resovii w specjalnym serwisie na RZESZOW.SPORT.PLW porównaniu z kadrą, która została powołana na mecze Ligi Światowej, w reprezentacji zabrakło miejsca dla aż trzech siatkarzy mistrza Polski Asseco Resovii. W mistrzostwach Europy, które odbędą się w Polsce i Danii, nie zagrają środkowy Grzegorz Kosok, atakujący Dawid Konarski, a także, co jest największą niespodzianką, libero Krzysztof Ignaczak, który od lat był filarem reprezentacji Polski.

Trener Polaków, Włoch Andrea Anastasi, powołał 18 siatkarzy, w tym dwóch z Asseco Resovii. W kadrze znaleźli się Piotr Nowakowski i nowy rozgrywający rzeszowian Fabian Drzyzga. Kadra przygotowania rozpocznie 2 sierpnia w Spale.

Brak trzech siatkarzy z Rzeszowa nie jest jednak najgorszą wiadomością dla rzeszowskiej drużyny. Wyglądało bowiem na to, że od początku sezonu przygotowawczego, czyli od 19 sierpnia, trener Andrzej Kowal będzie miał do dyspozycji zaledwie trzech siatkarzy z podstawowego składu: Łukasza Perłowskiego, Wojciecha Grzyba i Węgra Petera Veresa. Teraz do tego grona dołączą Kosok, Ignaczak i Konarski i resoviacy w szóstkę będą się przygotowywać do sezonu w PlusLidze.

Pozostali siatkarze dołączą do zespołu dopiero po zakończeniu wrześniowych mistrzostw Europy, chyba że - podobnie jak koledzy - nie załapią się do kadry.

Kadra Polaków na ME:

Rozgrywający: Łukasz Żygadło, Fabian Drzyzga, Grzegorz Łomacz

Atakujący: Zbigniew Bartman, Jakub Jarosz, Grzegorz Bociek

Środkowi: Marcin Możdżonek, Piotr Nowakowski, Łukasz Wiśniewski, Andrzej Wrona

Przyjmujący: Bartosz Kurek, Michał Winiarski, Michał Kubiak, Michał Ruciak, Wojciech Ferens, Wojciech Włodarczyk

Libero: Paweł Zatorski, Damian Wojtaszek