Tylko jeden resoviak w Final Six Ligi 安iatowej. Br您owy Tichacek

W turnieju fina這wym Ligi 安iatowej w Argentynie wyst徙i tylko jeden siatkarz Asseco Resovii, Bu貪ar Niko豉j Penczew. Kilku innych mia這 na to szans, ale przegrali j w ostatni weekend fazy interkontynentalnej.

Z Bu貪arami w豉郾ie grali Polacy, kt鏎zy musieli wygra, by wyprzedzi ich w tabeli. Niestety ju w pierwszym meczu przegrali 0:3 i stracili szans na awans do turnieju fina這wego. W drugim pojedynku walczyli, ale tak瞠 ulegli 2:3.

Oba spotkania w wyj軼iowym sk豉dzie rozpoczyna 鈔odkowy Asseco Resovii Piotr Nowakowski, kt鏎ego za ka盥ym razem zmienia te w trakcie meczu kolega z Rzeszowa, Grzegorz Kosok. W pierwszym spotkaniu obaj zdobyli po 2 punkty, Kosok po atakach, Nowakowski po ataku i bloku.

W drugim pojedynku Nowakowski wywalczy pi耩 punkt闚, Kosok ponownie dwa. Tym razem Kosok zanotowa skuteczny atak i blok, a Nowakowski pi耩 atak闚.

W pierwszym starciu w trzecim secie na boisku pojawi si rozgrywaj帷y Asseco Resovii Fabian Drzyzga, w drugim meczu na kr鏒kie zmiany na przyj璚ie pojawia si wspomniany Penczew.

W meczach w tej samej grupie Brazylia dwukrotnie pokona豉 USA 3:1 i 3:0, a w barwach Amerykan闚 zagra przyjmuj帷y mistrz闚 Polski Paul Lotman.

W pierwszym spotkaniu pojawi si na boisku w trzecim secie i od razu zaliczy trzy bloki. W ko鎍闚ce czwartej partii zanotowa te asa. W ataku mia 27 procent skuteczno軼i i pope軟i tylko jeden b陰d w przyj璚iu. ㄠcznie zdoby 7 punkt闚. W drugim pojedynki gra przez dwa sety, zdoby 4 pkt, zn闚 przy 27-procentowej skuteczno軼i ataku. W przyj璚iu zn闚 pope軟i tylko jeden b陰d.

W grupie B szanse na awans do turnieju fina這wego mieli Niemcy, kt鏎zy musieli wygra dwa razy z Iranem. Niestety dla ich kapitana, atakuj帷ego Asseco Resovii Jochena Schopsa, ju w pierwszym meczu przegrali 0:3, by nazajutrz wygra 3:0.

Schops w pierwszym pojedynku zdoby 11 punkt闚 (38 procent w ataku), a w drugim tylko trzy (zaledwie dwa sko鎍zone ataki na 17 pr鏏).

Ma造 sukces zaliczy natomiast czeski rozgrywaj帷y Asseco Resovii Lukas Tichacek. Wraz ze swoj reprezentacj Tichacek wywalczy br您owe medale Ligi Europejskiej. Czesi w p馧finale ulegli 0:3 Belgii, a Tichacek gra przez dwa pierwsze sety. W spotkaniu o br您 z Turcj, wygranym 3:1, pojawi si na boisku tylko na kr鏒k chwil.