Sześciu siatkarzy Asseco Resovii powalczy o Final Six Ligi Światowej

W ostatni weekend rozgrywek grupowych w Lidze Światowej zaprezentuje się aż sześciu siatkarzy mistrza Polski Asseco Resovii. Co ciekawe, wszyscy mają jeszcze szanse, by wywalczyć awans do turnieju finałowego.

Wszystko o Asseco Resovii w specjalnym serwisie na RZESZOW.SPORT.PLPrzed tygodniem pięciu resoviaków spotkało się w Katowicach i Wrocławiu, gdzie Polacy podejmowali USA. Czterech rzeszowian grało w biało-czerwonych barwach, jeden u rywali. Podobnie będzie w ten weekend, choć z dwiema zmianami.

W Bułgarii Polacy zagrają spotkania decydujące o awansie do Final Six. W kadrze Andrei Anastasiego po raz kolejny znaleźli się Piotr Nowakowski, Grzegorz Kosok i Fabian Drzyzga. Tym razem zabrakło miejsca dla libero Krzysztofa Ignaczaka. Po drugiej stronie siatki znajdzie się z kolei Nikołaj Penczew, który zazwyczaj jednak jest rezerwowym Bułgarów. Stawka meczów będzie ogromna, kto wygra dwa razy, zagra zapewne w turnieju finałowym w Argentynie.

Początek piątkowego meczu o godz. 19, sobotniego o godz. 20.

W tej samej grupie rywalizują też Amerykanie, z Paulem Lotmanem w składzie. I wciąż kadra USA może awansować do turnieju finałowego. Zadanie ma jednak trudne, bowiem spotka się na wyjeździe z Brazylią. Mecze te zaplanowano na sobotę (godz. 14.50) i niedzielę (godz. 14.35).

W drugiej grupie szanse na awans, a nawet na jej wygranie mają Niemcy, z Jochenem Schopsem w składzie. Wystarczy tylko, że wygrają dwa ostatnie spotkania, najlepiej za trzy punkty i zagrają w Argentynie. Muszą jednak poradzić sobie na wyjeździe z rewelacją rozgrywek Iranem, który był w stanie ograć nawet Włochów. Spotkania odbędą się w piątek i sobotę o godz. 18.30.

Podczas gdy w Lidze Światowej zespoły będą grać o finał, w Lidze Europejskiej rozgrywki wkroczą w decydującą fazę. W Turcji spotkają się cztery najlepsze drużyny z rozgrywek grupowych, a wśród nich Czesi z rozgrywającym Asseco Resovii Lukasem Tichackiem.

Czesi w półfinale zmierzą się w sobotę z Belgią (godz. 15), jeśli wygrają w niedzielę zagrają w finale. W drugim półfinale zmierzą się Chorwacja i Turcja.