Sport.pl

Pięciu siatkarzy Asseco Resovii w jednym meczu Ligi Światowej

W piątek i niedzielę siatkarze reprezentacji Polski zmierzą się z USA w spotkaniach Ligi Światowej. W składach obu drużyn znajduje się aż pięciu siatkarzy mistrza Polski Asseco Resovii.

Wszystko o Asseco Resovii w specjalnym serwisie na RZESZOW.SPORT.PLW składzie Polaków po raz kolejny znaleźli się Piotr Nowakowski, Fabian Drzyzga i Krzysztof Ignaczak. Ten ostatni jednak tym razem zgłoszony został jako... przyjmujący. Libero w meczach z Amerykanami ma być Paweł Zatorski, a "Igła" zastąpił chorego Michała Ruciaka. Do zespołu po dłuższej przerwie wraca też środkowy Grzegorz Kosok, który na początku zgrupowania doznał kontuzji i długo wracał do formy. Wreszcie jednak odzyskał zaufanie trenera Andrei Anastasiego.

A po drugiej stronie siatki zagra najlepszy obecnie przyjmujący rozgrywek Paul Lotman, który wraz z kolegami z Asseco Resovii dwukrotnie wygrywał mistrzostwo Polski.

Mecze Polaków z Amerykanami odbędą się w piątek w Katowicach i w niedzielę we Wrocławiu. Początek obu o godz. 20.15.

Kolejny z siatkarzy Asseco Resovii, Bułgar Nikołaj Penczew, wraz ze swoją reprezentacją zagra z kolei w Brazylii, gdzie stawką będzie pierwsze miejsce w grupie A Ligi Światowej i pewny awans do finałowej szóstki. W piątek Brazylijczycy i Bułgarzy zagrają o godz. 15, w sobotę o godz. 15.10.

Także w piątek i sobotę, z tym że o godz. 20, swoje mecze rozegrają Niemcy z Rosjanami. W składzie tych pierwszych zagra atakujący rzeszowian Jochen Schoeps.

W Lidze Europejskiej natomiast wystąpi dwóch siatkarzy Asseco Resovii. W kadrze Czech rozgrywał znów będzie Lukas Tichacek, który wraz z kolegami zagra przed własną publicznością. Czesi zmierzą się kolejno z Węgrami, Czarnogórą i Chorwacją. Turniejem tym zespół Tichacka powinien zapewnić sobie awans do turnieju finałowego.

We własnej hali zagrają też Białorusini z Oliegiem Achremem w składzie. Ich szanse na awans są już tylko czysto matematyczne, ale przed własną publicznością nasi wschodni sąsiedzi zapowiadają walkę w każdym meczu. A zagrają kolejno z Turcją, Izraelem i Chorwacją.

Więcej o: