Sport.pl

Średnie występy siatkarzy Asseco Resovii w Lidze Światowej

Trzech siatkarzy mistrza Polski, Asseco Resovii pojawiło się na boiskach w trakcie weekendowych meczów Ligi Światowej. Żaden z nich nie zaliczył jednak dobrego występu.

Wszystko o Asseco Resovii w specjalnym serwisie na RZESZOW.SPORT.PLPowodów do radości nie mają reprezentanci Polski, która dwukrotnie uległa Francji 2:3 i pozostaje bez zwycięstwa w tegorocznej Lidze Światowej. W obu spotkaniach zagrało dwóch resoviaków, Piotr Nowakowski i Krzysztof Ignaczak. Trzeci, Fabian Drzyzga był w składzie Polaków, ale nie pojawił się na boisku nawet na jedną akcję.

Nowakowski dwukrotnie zdobył po 10 punktów. W pierwszym spotkaniu atakował punktowo dziewięć razy, przy 53-procentowej skuteczności. Do tego zaliczył blok. W drugim pojedynku "Pit" zaserwował asa, zablokował trzy ataki rywali, a sam skończył sześć zbić, przy 55-procentowej skuteczności.

Ignaczak z kolei znakomicie bronił w obu meczach. W pierwszym podbił 16 ataków rywali, a w drugim 14. W przyjęciu zanotował 67- i 53-procentową skuteczność.

Dwa zwycięstwa odnieśli natomiast Niemcy, którzy wygrali 3:0 i 3:1 z Kubą. W obu spotkaniach wystąpił atakujący Asseco Resovii Jochen Schops. Kapitan reprezentacji Niemiec pierwsze spotkanie rozpoczął w wyjściowej szóstce, zdobył siedem punktów. Sześć z nich po atakach, przy 40-procentowej skuteczności oraz jeden po asie.

W drugim spotkaniu Schops wchodził z ławki, ale od trzeciego seta wychodził już w podstawowym składzie. Tym razem uzyskał 9 punktów, ale przy bardzo słabej skuteczności ataku, zaledwie 22-procentowej. Dobrze spisał się jednak w bloku, gdzie zdobył trzy punkty.

Swoje mecze wygrali też Bułgarzy, którzy pokonali 3:0 i 3:1 Argentynę, ale tym razem nowy przyjmujący Asseco Resovii Nikołaj Penczew nie znalazł się nawet w meczowej dwunastce.

Komplet zwycięstw w trakcie drugiego weekendu Ligi Europejskiej odnieśli natomiast Czesi, z rozgrywającym Asseco Resovii Lukasem Tichackiem w składzie. Tym razem reprezentacja Czech wygrała trzy mecze podczas turnieju w Hiszpanii, gdzie ograła kolejno 3:0 Węgrów, 3:1 Czarnogórę i 3:2 gospodarzy.

Tichacek w każdym meczu grał od początku, zdobywając po dwa punkty przeciwko Czarnogórze i Hiszpanii.

Więcej o: