Sport.pl

Kolejny weekend Ligi Światowej. Zagra pięciu siatkarzy Asseco Resovii

Krzysztof Ignaczak, Fabian Drzyzga, Piotr Nowakowski, Bułgar Nikołaj Penczew i Niemiec Jochen Schops zagrają w swoich reprezentacjach podczas kolejnego weekendu Ligi Światowej.

Wszystko o Asseco Resovii w specjalnym serwisie na RZESZOW.SPORT.PLW składzie reprezentacji Polski, która dziś i w niedzielę zmierzy się na wyjeździe z Francją, znalazło się trzech siatkarzy Asseco Resovii. Do zespołu wrócił libero Krzysztof Ignaczak, a miejsce utrzymali rozgrywający Fabian Drzyzga i środkowy Piotr Nowakowski. Wyleciał natomiast atakujący Dawid Konarski, który narzeka na drobny uraz, a po raz kolejny poza meczowym składem znalazł się inny ze środkowych Grzegorz Kosok, który wciąż nie wrócił do pełnej dyspozycji po urazach z początku zgrupowania.

Polacy z Francuzami zagrają o godz. 20 w piątek i o godz. 18 w niedzielę.

Z kolei w sobotę i niedzielę swoje mecze z Argentyną rozegra reprezentacja Bułgarii, a w niej nowy przyjmujący mistrzów Polski Nikołaj Penczew. Oba spotkania rozpoczną się o godz. 19.

W sobotę o tej samej porze na boisko wybiegną Niemcy, z Jochenem Schopsem w składzie, którzy zmierzą się z reprezentacją Kuby. Drugie spotkanie obu ekip zaplanowano na niedzielę na godz. 17.

Kibiców w ten weekend czeka też kolejna seria meczów w Lidze Europejskiej, w której wraz z reprezentacją Czech zagra rozgrywający Asseco Resovii Lukas Tichacek. Czesi tym razem zagrają w Hiszpanii, gdzie zmierzą się kolejno z Węgrami, Czarnogórą i gospodarzami turnieju.

Więcej o: