Kolejny weekend z Ligą Światową. Gdzie zagrają siatkarze Asseco Resovii?

W trzeci weekend rozgrywek Ligi Światowej spośród siatkarzy Asseco Resovii tylko Amerykanin Paul Lotman rozegra mecze ze swoją kadrą. Rusza natomiast Liga Europejska z Czechem Lukasem Tichackiem.

Wszystko o Asseco Resovii w specjalnym serwisie na RZESZOW.SPORT.PLW ten weekend nie grają Polacy, Niemcy i Bułgarzy, w których reprezentacjach występują siatkarze z Rzeszowa. Jedynakiem z Asseco Resovii, który będzie walczył ze swoją kadrą o punkty, będzie przyjmujący Paul Lotman, którego kadra zmierzy się dwukrotnie z Francją, w piątek i sobotę.

Oba spotkania odbędą się w Tulsie o godz. 19 czasu miejscowego, czyli o godz. 2 w nocy czasu polskiego.

Liga Światowa będzie grała już w trzeci weekend. Rusza natomiast jej biedniejsza siostra, Liga Europejska, gdzie w sobotę pierwszy mecz rozegrają Czesi z Lukasem Tichackiem w składzie. Nasi południowi sąsiedzi zagrają turniej na Węgrzech, gdzie zmierzą się kolejno z Hiszpanią, Czarnogórą i Węgrami. W składzie tych ostatnich nie ma nowego przyjmującego Asseco Resovii Petera Veresa.

W piątek rozgrywki w Lidze Europejskiej rozpoczynają też Białorusini, którzy zagrają w Chorwacji z Turcją, Izraelem i gospodarzami. Kadra Białorusi na turniej udała się jednak bez kapitana Asseco Resovii Oliega Achrema.