Liga Światowa. Siatkarze Asseco Resovii sprawdzą Brazylię. Bez "Igły" i Kosoka

W piątek reprezentacja Polski rozpoczyna zmagania w Lidze Światowej. W 1. kolejce biało-czerwoni zmierzą się z Brazylią. W kadrze znalazło się pięciu siatkarzy mistrzów Polski Asseco Resovii.

Wszystko o Asseco Resovii w specjalnym serwisie na RZESZOW.SPORT.PLTrener Polaków Andrea Anastasi na Ligę Światową powołał rozgrywającego Asseco Resovii Fabiana Drzyzgy, atakującego Dawida Konarskiego (obaj pozyskani po zakończeniu sezonu), środkowych Grzegorza Kosoka i Piotra Nowakowskiego oraz libero Krzysztofa Ignaczaka. Tego ostatniego i Kosoka zabraknie jednak w pierwszym meczu z Brazylia, który odbędzie się w Warszawie. - "Anastasi powiedział mi, że chce dać szansę gry Pawłowi [Zatorskiemu - przyp. red.]. Moje możliwości już zna, mam swoje lata, a trener musi przecież myśleć o mistrzostwach świata 2014 i igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro. Nie obrażam się i nadal będę zasuwał na treningach" - powiedział na łamach Przeglądu Sportowego Igła.

Drugie spotkanie z Canarinhos rozegrane zostanie w niedzielę w Łodzi. Ponadto rywalami Polaków w grupie A będą: Argentyna, Francja, USA i Bułgaria. W składzie Amerykanów zobaczymy więc Paula Lotmana, a do kadry Bułgarii powołanie dostał nowy nabytek mistrzów Polski Nikołaj Penchew.

W grupie B z kolei zagrają Niemcy z Jochenem Schopsem na czele. Ich rywalami będą Rosja, Włochy, Serbia, Kuba i Iran.