Sport.pl

Finał siatkarskiej Ligi Mistrzów w Rzeszowie?

Asseco Resovia chciałaby, by w Rzeszowie odbył się turniej finałowy Ligi Mistrzów. Czy przy okazji uda się powiększyć halę na Podpromiu?

Wszystko o Asseco Resovii w specjalnym serwisie na RZESZOW.SPORT.PL- Naszym celem jest sportowy awans do Final Four Ligi Mistrzów, ale gdyby CEV [Europejska Konfederacja Siatkówki - przyp. red.] wziął pod uwagę Rzeszów jako organizatora, a warunki finansowe byłyby do spełnienia, to dlaczego nie? Taka impreza byłaby wspaniałą sprawą dla fanów siatkówki w mieście i regionie, a także promocją dla samego miasta - mówi Bartosz Górski, wiceprezes Asseco Resovii.

Mistrzowie Polski po raz trzeci zagrają w tych elitarnych rozgrywkach. Rywali w fazie grupowej poznają podczas czerwcowego losowania, które odbędzie się w Wiedniu. Wtedy też rzeszowianie mają sondować możliwość starania się o organizację Final Four.

Jest jednak spory problem, właśnie z halą Podpromie, która obecnie może pomieścić ok. 4,5 tys. kibiców. To za mało na organizację takiej imprezy. - Dobrze by było pomyśleć o przebudowaniu bocznych sektorów, dzięki temu zwiększyłaby się pojemność hali i mecze mogłoby oglądać w sumie ok. 5 tys. kibiców - mówił podczas wtorkowej sesji rady miasta Witold Walawender, radny Rozwoju Rzeszowa, i dodał: - To pozwoliłoby się też starać o organizację turnieju finałowego Ligi Mistrzów.

Szansą dla Rzeszowa może być też to, że w poprzednich latach nie było zbyt wielu chętnych do organizacji tej imprezy. Dwa lata temu CEV na siłę szukał miejsca do rozegrania turnieju, który ostatecznie odbył się w Łodzi.

Podczas sesji Asseco Resovia przedstawiła raport dotyczący promocji miasta oraz pomysły na przyszłość. W ostatnim czasie klub i miasto sporo zainwestowali w hali. Pojawiła się m.in. nowa wykładzina na boisku głównym, powstało także boisko treningowe. W planach Asseco Resovii jest stworzenie nowej kasy biletowej i zamontowanie telebimu w hali, oczywiście z pomocą miasta.

Więcej o: