Sport.pl

Asseco Resovia najczęściej pojawiała się w mediach. Prawie 16 tys. razy

Mistrzowie Polski, siatkarze Asseco Resovii blisko 16 tys. razy gościli na łamach prasy i portali internetowych w ostatnim sezonie. To zdecydowanie najwięcej spośród wszystkich klubów z PlusLigi.

Wszystko o Asseco Resovii w specjalnym serwisie na RZESZOW.SPORT.PLW okresie od maja poprzedniego roku, do teraz o klubie Asseco Resovia pisano ponad 4,2 tys. razy w prasie i ponad 11,6 tys. razy w internecie. Tak wynika z danych firmy Press-Service. Mistrzowie Polski tym samym zdystansowali najlepszą w ostatnich latach PGE Skrę Bełchatów o ponad 500 publikacji, a kolejną w rankingu Zaksę Kędzierzyn-Koźle o ponad 2 tys.

Asseco Resovia cieszyła się też sporą popularności w telewizji. Aż 34 z 45 meczów mistrzów Polski pokazał w tym sezonie Polsat Sport, a transmisję na żywo spotkań z udziałem rzeszowskiej drużyny oglądało ponad 9 mln widzów. Najwięcej widzów obejrzało piąty finałowy mecz z Zaksą Kędzierzyn-Koźle (515 tys.), drugi pod względem oglądalności był pierwszy pojedynek ćwierćfinałowy z PGE Skrą Bełchatów (440 tys.).

Liczba transmisji telewizyjnych i publikacji w prasie i internecie dała też klubowi znakomity wynik, jeśli chodzi o wartość medialną. Ta wyniosła prawie 64 mln zł, ponad trzykrotnie więcej niż w ubiegłym sezonie. To także prawie sześciokrotnie więcej niż budżet rzeszowskiego klubu.

Więcej o: