Młoda Asseco Resovia wygrywa z Zaksą. Dziś mecz o wszystko

Asseco Resovia pokonała w piątek 3:1 Zaksę Kędzierzyn-Koźle w walce o brązowy medal Młodej Ligi, wyrównując stan rywalizacji do dwóch zwycięstw na 1:1. Dziś o godz. 12 w rzeszowskiej hali ROSiR odbędzie się decydujące spotkanie.

W wypełnionej kibicami hali rzeszowianie wyszli na parkiet stremowani. Nie potrafili przeciwstawić się atakom gości. Strata pięciu punktów przy stanie 11:16 wydawała się nie do odrobienia. Dopiero dwa ataki Patryka Kozdronia z krótkiej poderwały zespół do gry. Asseco Resovia doprowadziła do remisu i stopniowo dążyła do wygrania partii.

Początek drugiego seta był wyrównany. Rzeszowianie dobrze radzili sobie na zagrywce. Piłki, które posyłali na drugą stronę Szymon Pałka i Dariusz Jakubek, były nie do odebrania i Resovia wyszła na trzypunktowe prowadzenie. Kędzierzynianie zaczęli się gubić - popełniali błędy w przyjęciu i w obronie. Po dobrej grze Asseco Resovia wygrała partię do 21.

W trzecim secie bliscy wyrównania rywalizacji rzeszowianie stanęli. Przewaga na zagrywce i w ataku była teraz po stronie Zaksy, a gospodarze nie byli w stanie poradzić sobie z piłkami, które spadały po ich stronie. Asseco Resovia ugrała w tej partii zaledwie 14 punktów.

W czwartej partii gra toczyła się punkt za punkt. Kędzierzynianie zaczęli się gubić, bo na stronę Resovii wróciła mocna zagrywka z pierwszego i drugiego seta. W końcówce zrobiło się nerwowo. Kędzierzynianie chcieli doprowadzić do tie-breaka i w tym meczu zakończyć rywalizację o brązowy medal, ale Asseco Resovia nie odpuściła, wygrywając seta na przewagi.