Sport.pl

Kolejny gracz zostaje w ekipie mistrza Polski. Dziś Jochen Schops

Dobrych wiadomości z obozu mistrzów Polski Asseco Resovii ciąg dalszy. Nową, dwuletnią umowę z zespołem podpisał niemiecki atakujący Jochen Schops.

Wszystko o Asseco Resovii w specjalnym serwisie na RZESZOW.SPORT.PLTo jeden z najmądrzej grających atakujących na świecie, obdarzony znakomitą techniką i przeglądem pola. Ma 30 lat, a do Rzeszowa trafił przed poprzednim sezonem, zastępując w Asseco Resovii swojego rodaka Georga Grozera.

Początkowo wydawało się, że będzie mu ciężko wypełnić lukę po koledze z reprezentacji, ale w ćwierćfinałowych meczach z PGE Skrą Bełchatów i półfinałach z Delectą Bydgoszcz pokazał klasę. Wcześniej zmagał się z urazem barku.

Przez cały sezon Schops o miejsce w wyjściowym składzie rywalizował ze Zbigniewem Bartmanem, podstawowym atakującym reprezentacji Polski. Częściej w pierwszej szóstce wychodził Niemiec, ale wspomniana dwójka znakomicie się uzupełniała i nieraz ratowała wynik zespołu.

Schops zresztą to niezwykle doświadczony gracz, który poprzednie pięć lat spędził w rosyjskiej Iskrze Odincowo. Wcześniej z niemieckim VfB Friedrichshafen wygrał Ligę Mistrzów, zdobywając nagrodę MVP finałowego turnieju.

Niemiec po przyjściu do Rzeszowa wiele razy podkreślał, że jest zachwycony atmosferą panującą w hali Podpromie. Po każdym meczu schodził zresztą ostatni do szatni, długo rozdając autografy kibicom i pozując do zdjęć.

To kolejny z siatkarzy, który po zdobyciu mistrzostwa Polski przez Asseco Resovię postanowił podpisać nowy, dwuletni kontrakt z klubem. Wcześniej w zespole pozostali Olieg Achrem, Amerykanin Paul Lotman, Piotr Nowakowski i Czech Lukas Tichacek. Resoviacy pozyskali też młodego rozgrywającego reprezentacji Polski Fabiana Drzyzgę z AZS Politechniki Warszawskiej.

Nie wiadomo natomiast wciąż, kto będzie rywalizował o miejsce w podstawowym składzie zespołu z Schopsem. Trwają jeszcze rozmowy ze Zbigniewem Bartmanem, ale bliżej Asseco Resovii jest podobno Dawid Konarski z Delecty Bydgoszcz. Resoviacy mają jeszcze zakontraktowanego Bartosza Janeczka, który grał ostatnio na wypożyczeniu we Francji. Ten miałby trafić tym razem... za Konarskiego do Bydgoszczy.

Więcej o: