Mistrz Polski się zbroi. Fabian Drzyzga w Asseco Resovii

Jeden z najbardziej obiecujących siatkarzy w Polsce Fabian Drzyzga będzie grał w kolejnych dwóch sezonach w zespole mistrza Polski Asseco Resovii. Informację tę jako pierwsza podała telewizja Polsat Sport. Na razie jednak nikt oficjalnie tego nie potwierdza.

Wszystko o Asseco Resovii w specjalnym serwisie na RZESZOW.SPORT.PLDrzyzga ma 23 lata i uważamy jest za naturalnego następcę Pawła Zagumnego, który przez lata kierował grą reprezentacji Polski. Trener kadry Włoch Andrea Anastasi, dając w tym roku wolne "Gumie", zapowiedział też większe korzystanie z usług Fabiana.

W kadrze Drzyzga zadebiutował w 2010 roku w trakcie meczu z Francją w... Rzeszowie. Teraz przez dwa kolejne sezony będzie na stałe gościł w hali Podpromie. Urodzony we Francji siatkarz (syn Wojciecha Drzyzgi, byłego reprezentanta Polski, obecnie komentatora Polsatu Sport i Sport.pl) o miejsce w wyjściowym składzie będzie rywalizował z Czechem Lukasem Tichackiem, którego pozostanie w zespole ogłosił w czwartek klub.

Tichacek przez dwa lata był pierwszym rozgrywającym w zespole, wywalczył z nim dwa złote medale. W sumie ma siedem tytułów mistrzowskich z rzędu. Czech w Asseco Resovii zostanie na dwa lata. A to też oznacza, że z zespołem żegna się Maciej Dobrowolski. Fabian Drzyzga ma 196 cm wzrostu, w poprzednim sezonie występował w AZS Politechnice Warszawskiej, a wcześniej w AZS-ie Częstochowa. Z tym ostatnim wygrał europejski Challenge Cup. Na swoim koncie ma m.in. medale młodzieżowych mistrzostw Polski wywalczone z MOS-em Wolą Warszawa, a także brąz mistrzostw Europy seniorów wywalczonych z kadrą Polski w 2011 roku. Obecnie przebywa na zgrupowaniu reprezentacji naszego kraju w Spale.

O pozyskanie Fabiana Drzyzgi zabiegały w tym roku Skra Bełchatów, Zaksa Kędzierzyn-Koźle i właśnie Asseco Resovia, choć w pewnym momencie wydawało się, że sprawa jego przejścia do Rzeszowa jest już zamknięta. Ostatecznie jednak obie strony doszły do porozumienia, choć na razie czekają na oficjalne ogłoszenie tego transferu. - O wszystkich podpisanych kontraktach informujemy za pośrednictwem naszej strony internetowej. Nie będziemy komentować doniesień mediów - mówi Bartosz Górski, wiceprezes Asseco Resovii.

To pierwsze wzmocnienie Asseco Resovii po sezonie. Wcześniej klub poinformował o przedłużeniu umów z Oliegiem Achremem, Piotrem Nowakowskim, Amerykaninem Paulem Lotmanem i właśnie Czechem Lukasem Tichackiem. Wszyscy podpisali nowe umowy na dwa lata.