Kapitan mistrzów Polski zostaje w klubie! Na dwa lata

Olieg Achrem, kapitan Asseco Resovii, który poprowadził ją do dwóch tytułów mistrza Polski zostaje w klubie. - Tu jest mój drugi dom - mówił wcześniej przyjmujący.

Wszystko o Asseco Resovii w specjalnym serwisie na RZESZOW.SPORT.PLW sobotę Achrem wraz z kolegami odebrali w Kędzierzynie-Koźlu złote medale mistrzostw Polski. Pokonali Zaksę 3:1 i rozpoczęli świętowanie. Pochodzący z Białorusi siatkarz jako pierwszy wzniósł do góry puchar za zwycięstwo, od dwóch lat jest bowiem kapitanem Asseco Resovii.

W Rzeszowie gra od czterech sezonów, oprócz dwóch złotych medali wywalczył z Asseco Resovią także dwa brązowe krążki. Teraz chce sięgnąć po kolejne trofea, w dwóch sezonach. Przedłużył bowiem kontrakt z mistrzami Polski na dwa następne lata.

Jeden z najlepszych przyjmujących w PlusLidze od dwóch lat ma polskie obywatelstwo, ale w reprezentacji Polski nie zagra. PZPS nie dopełnił wszystkich formalności, by umożliwić mu występy w biało-czerwonych barwach.

Jeszcze w trakcie meczów finałowych Achrem obiecał kibicom w rozmowie z rzeszow.sport.pl. - Obiecuję kibicom, że nigdy nie zagram w żadnym innym polskim klubie! Tylko w Resovii albo wyjadę - mówił po trzecim meczu finałowy, w trakcie którego fani rozciągnęli dla niego specjalnie przygotowaną dużą flagę z jego zdjęciem i napisem: "Alek - dziękujemy Ci, że jesteś Resoviakiem. Prowadź do mistrzostwa, nasz kapitanie". - Bardzo przyjemnie mi, że jestem tutaj tak traktowany, jestem tu jak w domu. To mój drugi dom. Bardzo się cieszę, że ludzie mnie tu tak szanują - komentował.

Kontrakt Achrema to pierwsza nowa umowa, którą podpisała Asseco Resovia po sezonie. W najbliższych dniach powinno się wyjaśnić, kto jeszcze oprócz Achrema zostanie w Rzeszowie.