Dziś poznamy mistrza Polski? Asseco Resovia o krok od tytułu

Dziś po godz. 22 możemy poznać mistrza Polski w siatkówce. Jeśli tylko Asseco Resovia we własnej hali ogra po raz kolejny Zaksę Kędzierzyn-Koźle. Relacja na żywo na rzeszow.sport.pl.

Wszystko o Asseco Resovii w specjalnym serwisie na RZESZOW.SPORT.PLPo trzech spotkaniach, w rywalizacji do trzech zwycięstw, 2:1 prowadzi Asseco Resovia, która broni mistrzostwa. W sobotę pokonała Zaksę Kędzierzyn-Koźle gładko 3:0. - W niedzielę będzie trudniej - mówią zgodnie resoviacy.

I mają zapewne rację, bowiem w sobotę Zaksa przeszła obok meczu. Po własnych błędach oddała resoviakom aż 32 punkty. - W każdym elemencie gry zagraliśmy bardzo źle. Walka się jednak nie skończyła - nie krył rozczarowania trener Zaksy Daniel Castellani. Poziom gry w jego drużynie trzymali praktycznie tylko Brazylijczyk Felipe Fonteles i Michał Ruciak. W ataku nieźle spisywał się też Marcin Możdżonek, ale po spotkaniu nie mógł być zadowolony z wyniku. - Resovia zagrała standard, a my momentami próbowaliśmy przebić głową mur. Wszyscy zagrali poniżej swoich oczekiwań - mówił po spotkaniu.

Zaksa miała całą noc i niemal całą niedzielę na poszukanie zmian, które dałyby jej lepszą grę w kolejnym starciu. - Nie pozostaje nam nic innego jak wziąć się do roboty, przemyśleć to, wyciągnąć wnioski i zagrać naszą siatkówkę - deklaruje Możdżonek, który przed spotkaniami w Rzeszowie zapowiadał, że nie boi się mitu twierdzy Rzeszów. W hali Podpromie w tym sezonie z polskich drużyn wygrał tylko AZS Częstochowa. Pozostałe drużyny przegrywały.

A jeśli Zaksa dziś nie przełamie dobrej passy Asseco Resovii, będzie musiała zadowolić się srebrnymi medalami. Resoviacy jednak ostrzegają przed hurraoptymizmem. - Nie można myśleć, że już się coś zdobyło. Tak naprawdę w niedzielę jest inny dzień. Tak samo było u nich. W pierwszy dzień graliśmy strasznie, a na drugi tak jak trzeba. Musimy od pierwszej piłki być skoncentrowanym, bo nikt nam za darmo nic nie da - stwierdził Grzegorz Kosok, środkowy rzeszowian.

Początek spotkania o godz. 20. Relacja na żywo na rzeszow.sport.pl.