Achrem nie zagra w reprezentacji Polski. PZPS nie dopełnił formalności

Kapitan Asseco Resovii Olieg Achrem, który posiada polski paszport, nie ma szans na grę w reprezentacji biało-czerwonych. Wszystko przez Polski Związek Piłki Siatkowej, który w odpowiednim czasie nie dopełnił formalności i nie zgłosił wniosku do FIVB - informuje Przegląd Sportowy.

Wszystko o Asseco Resovii w specjalnym serwisie na RZESZOW.SPORT.PLBiałorusin Olieg Achrem polskie obywatelstwo otrzymał 2 stycznia 2011 roku. Kilka dni później władze Profesjonalnej Ligi Piłki Siatkowej przyznały mu status zawodnika krajowego i kapitan Asseco Resovii w rozgrywkach PlusLigi występuje jako Polak.

W połowie grudnia ubiegłego roku selekcjoner reprezentacji Polski Andrea Anastasi zapytany o możliwość powołania Achrema do kadry odparł, że jest taka możliwość. Niestety, Polski Związek Piłki Siatkowej nie dopilnował sprawy i przyjmujący mistrzów Polski nie założy koszulki z orzełkiem. Jak informuje Przegląd Sportowy, władze polskiej ligi nie zgłosiły odpowiedniego wniosku do FIVB oraz nie zapłacono białoruskiej federacji 15 tysięcy euro. - "Byłem nawet gotowy zapłacić połowę kwoty do białoruskiej federacji. Niestety, nie dostałem z PZPS żadnego telefonu w tej sprawie, nikt nie odpowiedział na mój wniosek, więc uznałem, że PZPS nie jest zainteresowany moją grą w biało-czerwonych barwach" - powiedział w rozmowie z PS Achrem.

Achrem ma 29 lat i urodził się w Grodnie. Od sezonu 2009/2010 gra w Asseco Resovii, z którą w obecnym sezonie walczy o obronę tytułu zdobytego przed rokiem. Rzeszowski zespół w finale 1:1 remisuje z Zaksą Kędzierzyn-Koźle.

Sprawdź którzy młodzi koszykarze zagrają w reprezentacji Polski »