Zaksa vs. Asseco Resovia. Pierwszy taki finał w historii PlusLigi

Już w niedzielę Asseco Resovia rozpocznie walkę o obronę tytułu mistrza Polski. Rywalem jest Zaksa Kędzierzyn-Koźle. To pierwszy taki finał w historii ligi, w którym o złoto walczyć będą zespoły z miejsc 3. i 4. po rundzie zasadniczej.

Wszystko o Asseco Resovii w specjalnym serwisie na RZESZOW.SPORT.PLOd początku powstania profesjonalnej ligi w Polsce mistrzostwo kraju zdobywała drużyna, która kończyła sezon zasadniczy na pierwszym miejscu. Wyjątkiem od reguły był poprzedni rok. W nim serię przełamała... Asseco Resovia. Obecny finalista i zarazem obrońca tytułu pokonał PGE Skrę Bełchatów, która zdominowała rozgrywki w siedmiu kolejnych latach. Wówczas zespół Andrzeja Kowala do fazy play-off startował z trzeciej lokaty.

W tym sezonie resoviacy rundę zasadniczą ukończyli na czwartym miejscu. Przed nimi uplasowała się Zaksa Kędzierzyn-Koźle, z którą już w niedzielę rzeszowianie zmierzą się w pierwszym meczu o złoty medal. Będzie to jednocześnie pierwszy w historii finał PlusLigi, w którym zagrają zespoły z miejsc 3. i 4. po sezonie zasadniczym.

Pierwsze dwa spotkania rozegrane zostaną w Kędzierzynie w niedzielę (7 kwietnia, godz. 16.30) i poniedziałek (8 kwietnia, godz. 18). Następnie rywalizacja przeniesie się do Rzeszowa. Mecz nr 3 zaplanowano na 13 kwietnia (sobota) na godz. 13. Ewentualny czwarty pojedynek odbędzie się również w hali Podpromie 14 kwietnia (niedziela, godz. 20). W przypadku remisu po czterech spotkaniach mistrza Polski wyłoni mecz w Kędzierzynie, który odbędzie się 20 kwietnia o godz. 14.30.