Mistrz Polski poznał rywala w finale PlusLigi. O złoto z ZAKSĄ.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle będzie rywalem Asseco Resovii w finale PlusLigi. Ekipa Daniela Castellaniego w półfinale pokonała Jastrzębski Węgiel 3:1.

Po dwóch pierwszych spotkaniach w Jastrzębiu był remis 1:1. ZAKSA miała więc możliwość zakończenia rywalizacji na własnym terenie, co wykorzystała, choć w czwartkowym spotkaniu była bliska porażki. Po pierwszych dwóch partiach kędzierzynianie przegrywali bowiem 0:2. Obudzili się dopiero w trzecim secie. Wygrana w tej partii dodała skrzydeł gospodarzom, których łupem padły kolejne dwie odsłony.

W piątek nie było już tak nerwowo. ZAKSA zdecydowanie lepiej zaczęła mecz nr 4. Pewnie wygrała pierwszą partię, ale w drugiej musiała uznać wyższość rywali. Dwie kolejne odsłony należały już jednak do zespołu Castellaniego, który w czwartym secie wręcz zdemolował gości, wygrywając do 13.

Zespół z Kędzierzyna będzie więc rywalem Asseco Resovii, która w poniedziałek wyeliminowała w półfinale Delectę Bydgoszcz. Mistrzowie Polski z ZAKSĄ spotkali się rok temu w półfinale. Lepsza wówczas okazała się drużyna Andrzeja Kowala, która walkę o wejście do finału wygrała 3:1. Rywale ostatecznie zdobyli brązowy medal. Ostatnie mistrzostwo Polski z kolei wywalczyli w sezonie 2002/2003.

Pierwsze spotkania finałowe rozegrane zostaną w Kędzierzynie. Wstępne daty to 7 i 8 kwietnia. Trzecie i ewentualnie czwarte spotkanie odbędzie się w Rzeszowie tydzień później.

Wstępny terminarz spotkań finałowych:

Mecz 1 ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Asseco Resovia 7 kwietnia (niedziela), godz. 16.30

Mecz 2 ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Asseco Resovia 8 kwietnia (poniedziałek), godz. 18.00

Mecz 3 Asseco Resovia - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 13 kwietnia (sobota), godz. 13.00

Ew. mecz 4 Asseco Resovia - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 14 kwietnia (niedziela), godz. 20.00

Ew. mecz 5 ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Asseco Resovia 20 kwietnia (sobota), godz. 14.30