Twierdza mistrzów Polski niezdobyta. Kibice znów zachwycają [WIDEO]

Mistrzowie Polski, siatkarze Asseco Resovii w niedzielę po raz kolejny wygrali we własnej hali, tym razem z Delectą Bydgoszcz 3:1 w półfinale PlusLigi. Kibice podczas spotkania pokazali nową sektorówkę, ?TwieRRdza Rzeszów?.

Wszystko o Asseco Resovii w specjalnym serwisie na RZESZOW.SPORT.PLFaktycznie hala Podpromie to prawdziwa twierdza. W tym sezonie z polskich klubów zdobył ją tylko AZS Częstochowa, wygrywając na Podpromiu 3:2. Pozostałe zespoły, które pojawiały się w Rzeszowie, przegrywały. Wyjątkiem były jeszcze tylko włoskie drużyny w Lidze Mistrzów.

Projekt z twierdzą, to jednak nie tylko efekt dobrej gry Asseco Resovii przed własną publicznością. Kibice żartują, że pomysł podsunął im dziennikarz Polsatu Sport, Krzysztof Wanio, który w jednym z programów "Loża dziennikarska" na portalu Siatkarskaligatv.pl, nazwał właśnie Rzeszów twierdzą, odnosząc się do tego, że środowisko wokół Asseco Resovii nie znosiło w tym sezonie krytyki.

Fani rzeszowskiej drużyny szybko podłapali temat i odpowiedzieli na ten komentarz w najlepszy z możliwych sposobów, pokazując na fladze zwanej sektorówką prawdziwą biało-czerwoną twierdzę, czyli rzeszowski zamek Lubomirskich w barwach mistrzów Polski.

Jeśli dziś twierdza Rzeszów ponownie zostanie niezdobyta i Asseco Resovia pokona Delectę Bydgoszcz w czwartym meczu, awansuje do finału PlusLigi. Początek spotkania o godz. 18. Relacja na żywo na rzeszow.sport.pl.