Asseco Resovia pierwsza w historii? Do tej pory nikt tak nie awansował

Siatkarze mistrza Polski Asseco Resovii rywalizują z Delectą Bydgoszcz o awans do finału PlusLigi. Tyle tylko, że do tej pory w historii zawodowej ligi w Polsce nikt, kto startował z czwartego miejsca, nie awansował do decydujących spotkań. Czy rzeszowianie będą pierwsi?

Wszystko o Asseco Resovii w specjalnym serwisie na RZESZOW.SPORT.PLNie są bez szans. Po dwóch spotkaniach w Bydgoszczy, w rywalizacji do trzech zwycięstw, jest remis 1:1. Kolejne mecze w Rzeszowie w niedzielę i poniedziałek. A Asseco Resovia na Podpromiu w tym sezonie w PlusLidze przegrała tylko raz - z Wkręt-metem AZS-em Częstochowa. Pozostałe spotkania wygrywa, z dużą pomocą kibiców, których znów będzie pełna hala.

Historia i statystyki są jednak bezlitosne dla mistrzów Polski. Odkąd powstała w naszym kraju profesjonalna liga siatkarska, jeszcze żaden zespół, który po fazie zasadniczej zajmował czwarte miejsce, nie zagrał w finale. A właśnie z czwartej pozycji startowali resoviacy i teraz rywalizują z Delectą, która wygrała rozgrywki.

Na pocieszenie dla rzeszowian, ci potrafili już łamać podobne prawidłowości. Przez lata bowiem mówiło się, że ten, kto wygra rundę zasadniczą, zdobywa mistrzostwo Polski. Ale w poprzednim sezonie pierwsza po fazie zasadniczej PGE Skra Bełchatów w finale play-off musiała uznać wyższość właśnie Asseco Resovii, która startowała z trzeciej pozycji.

Czy teraz będzie podobnie? Trzecie spotkanie pomiędzy Asseco Resovią i Delectą zaplanowano na niedzielę na godz. 14.30. Kolejne na poniedziałek na godz. 18. Relacja na żywo z obu pojedynków na rzeszow.sport.pl. Jeśli jedna z drużyn wygra oba mecze, zagra w finale. Jeśli będzie remis 2:2, decydujące spotkanie odbędzie się 29 marca w Bydgoszczy.