PlusLiga. Ogromne zainteresowanie półfinałem Asseco Resovii z Delectą. Serwery mogą nie wytrzymać

Szacunkowo aż 35 tysięcy osób jest chętnych do nabycia tysiąca wejściówek na półfinałowe pojedynki siatkarskiej PlusLigi pomiędzy Asseco Resovią a Delectą Bydgoszcz. Rezerwacja rusza w niedzielę o godz. 20.
- W porównaniu z ćwierćfinałowymi meczami z PGE Skrą Bełchatów teraz zainteresowanie jest zdecydowanie większe. Osób i zorganizowanych grup, które chciałby zobaczyć spotkania z Delectą, było tak dużo, że praktycznie zapełnilibyśmy dwie hale - mówił jeszcze przed uruchomieniem rezerwacji Jarosław Gutowski, dyrektor organizacyjny Asseco Resovii.

Do nabycia jest jedynie tysiąc biletów. A chętnych, jak zaznaczył Gutowski, ok. 35 tysięcy osób. Rezerwacja nie powinna trwać więc dłużej niż pięć minut. A to sprawia, że przy takiej ilości chętnych mogą wystąpić problemy z serwerem. - Rozmawiałem z informatykami, którzy stwierdzili, że przy tak dużym zapotrzebowaniu i zalogowaniu tak wielu osób nie ma szans, aby serwer wytrzymał takie obciążenie. Boję się, że przez kilka minut może wystąpić taki problem - podkreślił Gutowski.

To nie pierwszy przypadek tak dużego zainteresowania pojedynkami mistrzów Polski w Rzeszowie. W ubiegłym sezonie podobna sytuacja miała miejsce choćby przed finałowym meczem Pucharu CEV Asseco Resovii z Dynamem Moskwa. - Od czasu do czasu serwery nam się blokowały. Jednak jeśli chodzi o rekord czasowy, to przed spotkanie z Dynamem serwer nie mógł nam się zresetować przez godzinę. Liczę, że tym razem tak nie będzie. Obecnie mamy nowszy i pojemniejszy serwer - zaznaczył dyrektor organizacyjny rzeszowskiej ekipy i po chwili dodał. - To kwestia szczęścia, jeśli komuś uda się zarezerwować bilet. Techniczne sprawy na to nie wpłyną. Komu uda się wbić na stronę, kiedy ta będzie jeszcze dostępna, ten zdąży kupić bilet.

Wejściówki rezerwować będzie można pod adresem www.assecoresovia.pl/pl/strefa-kibica/bilety-bilety-resovia. Bilety będzie można odebrać najpóźniej do soboty 23 marca do godz. 18. Nieodebrane wejściówki trafią natomiast do kas biletowych. A te otwarte zostaną o godz. 11.30 (przed pierwszym meczem) i o godz. 15 (przed spotkaniem nr 4).

Półfinałowe pojedynki Asseco Resovii z Delectą odbędą się 24 i 25 marca w hali Podpromie. Obecnie w rywalizacji do trzech zwycięstw jest remis 1:1. Podopieczni Andrzeja Kowala dzięki wygranej w Bydgoszczy staną przed szansą zakończenia batalii na własnym terenie. Jeśli im się uda, drugi rok z rzędu zagrają finale PlusLigi.