Druga porażka Asseco Resovii w sparingu z Jastrzębskim Węglem

Zespół Asseco Resovia ponownie przegrał w sparingu z Jastrzębskim Węglem. Podobnie jak w piątkowym pojedynku mistrzowie Polski ulegli 1:3.

Po trzech setach Asseco Resovia przegrywała z Jastrzębiem 3:0. Obie drużyny w ramach przygotowań do dalszej rywalizacji w półfinałach PlusLigi rozegrały dodatkowego, czwartego seta, w którym lepsi okazali się rzeszowianie.

Trener Lorenzo Bernardi w drugim spotkaniu sparingowym postawił na zawodników rezerwowych i dał odpocząć siatkarzom z pierwszego składu. Resovia natomiast wystąpiła w podobnym zestawieniu jak w piątek.

W pierwszym secie dobrze spisywał się w ataku Piotr Nowakowski, jednak jego sześć skończonych ataków nie przyczyniło się do sukcesu. Z rezerwowymi Jastrzębskiego Węgla mistrzowie Polski przegrali do 23.

Druga i trzecia partia również należały do jastrzębian. Gospodarze od początku utrzymywali kilkupunktowa przewagę, której Resovia nie była w stanie odrobić. Rzeszowianie byli bezradni na zagrania rywali i tracili punkty seriami. Trener Andrzej Kowal w trzecim secie dał pograć pozostałym zawodnikom, a na pozycji libero Krzysztofa Ignaczaka zastąpił Paul Lotman. Rotacja w składzie nie przyniosła zmiany wyniku i Resovia ugrała zaledwie 15 punktów.

Czwartego seta goście wygrali w końcówce. Lepiej partię zaczęli gospodarze i przez cały czas utrzymywali bezpieczną przewagę. Przy stanie 21:17 resoviacy ruszyli do ataku i wygrali ostatnią, dodatkową partię do 22.

Po dwóch przegranych sparingach zespół Kowala wraca do Rzeszowa i od wtorku rozpoczyna przygotowania do trzeciego meczu półfinałowego z Delectą Bydgoszcz. W rywalizacji do trzech zwycięstw jest remis 1:1.

Jeśli rzeszowianie podtrzymają passę zwycięstw we własnej hali i wygrają oba mecze, zapewnią sobie co najmniej srebrny medal mistrzostw Polski i uzyskają prawo do gry w Lidze Mistrzów. W przypadku wygrania przynajmniej jednego meczu w Rzeszowie przez rywali, decydujące spotkanie rozegrane zostanie w Bydgoszczy.

Jastrzębski Węgiel - Asseco Resovia 3:1

Sety: 25:23, 25:17, 25:15, 22:25

Jastrzębski Węgiel: Malinowski, Violas, Polański, Bontje, Martino, Zbierski, Wojtaszek (Iibero) oraz Popiwczak

Asseco Resovia: Schoeps, Tichacek, Kosok, Nowakowski, Lotman, Achrem, Ignaczak (libero) oraz Bartman, Perłowski, Buszek, Kovacević, Dobrowolski, Grzyb