Kto poprowadzi mecze Asseco Resovii z Delectą Bydgoszcz?

24 i 25 marca siatkarze mistrza Polski Asseco Resovii podejmą we własnej hali Delectę Bydgoszcz w meczach półfinałowych PlusLigi. Znamy już nazwiska sędziów, którzy poprowadzą te spotkania.

Wszystko o Asseco Resovii w specjalnym serwisie na RZESZOW.SPORT.PLPo dwóch pojedynkach w Bydgoszczy w rywalizacji do trzech zwycięstw jest remis 1:1. Zespół, który wygrałby oba spotkania w Rzeszowie, awansuje do finału. Jeśli nadal będzie remis, decydujący pojedynek odbędzie się w Bydgoszczy 29 marca.

Na razie jednak siatkarze z Rzeszowa będą chcieli wykorzystać atut własnej hali i kibiców i zakończyć rywalizację na Podpromiu. Szanse mają na to spore, bowiem w tym sezonie w PlusLidze przegrali tylko raz, z najsłabszym zespołem AZS-em Częstochowa. Z Delectą wygrali 3:0.

Wiadomo już, kto poprowadzi oba pojedynki. Pierwszy, niedzielny, sędziować będzie para arbitrów międzynarodowych: Paweł Burkiewicz z Krakowa i Maciej Twardowski z Radomia. Obaj panowie sędziowali pierwszy mecz ćwierćfinałowy Asseco Resovii z PGE Skrą Bełchatów, a także piąte spotkanie, z tym że wtedy pierwszym sędzią był Maciej Twardowski, a drugim Paweł Burkiewicz.

Poniedziałkowy pojedynek prowadzić będzie natomiast sędzia międzynarodowy Krzysztof Szmydyński z Góry Śląskiej wraz z Piotrem Skowrońskim, sędzią klasy państwowej z Gdańska. Podczas obu spotkań sędzią głównym kwalifikatorem będzie Ryszard Dietrich z Wrocławia.

Przypomnijmy, że niedzielne spotkanie rozpocznie się o godz. 14.30, poniedziałkowe o godz. 18. Oba pojedynki na żywo pokaże Polsat Sport.