Sport.pl

Mistrzowie Polski znów bez hali do treningu. Tym razem przez targi

Siatkarze Asseco Resovii przez najbliższy tydzień nie będą mogli trenować w hali Podpromie. Mistrzowie Polski, rywalizujący właśnie w półfinale PlusLigi, muszą szukać innych rozwiązań, bo hala w Rzeszowie zajęta jest przez... targi budowlane.

Wszystko o Asseco Resovii w specjalnym serwisie na RZESZOW.SPORT.PLTo już kolejny przypadek w krótkim czasie, gdy siatkarze Asseco Resovii muszą szukać innego miejsca do treningu. Przed piątym meczem ćwierćfinałowym z PGE Skrą Bełchatów siatkarzy z hali "wygonili" łucznicy, którzy rozgrywali mistrzostwa Europy. Rzeszowianie zamiast trenować w hali gdzie grają, pojechali do Krosna. Na Podpromie wrócili dwa dni przed meczem.

Teraz resoviacy walczą już o medale. Po dwóch pierwszych meczach półfinałowych z Delectą w Bydgoszczy remisują 1:1. Dwie kolejne potyczki odbędą się w Rzeszowie 24 i 25 marca. Jeśli oba spotkania wygra Asseco Resovia, zagra w finale. Tyle tylko, że mistrzowie Polski zamiast przygotowywać się w spokoju, muszą szukać hali. Na Podpromie będą mogli wejść dopiero za tydzień. Do poniedziałku bowiem hala zajęta jest przez targi budowlane.

Siatkarze będą się przygotowywać więc do najważniejszych meczów sezonu w... Jastrzębiu. Po dwóch meczach w Bydgoszczy resoviacy dostali dwa dni wolnego. - Taka przerwa nam się przyda. Będziemy mogli nieco odpocząć i przygotować się do kolejnego meczu - mówi Amerykanin Paul Lotman, przyjmujący rzeszowian.

Siatkarze Asseco Resovii spotkają się w czwartek i... pojadą do Jastrzębia, gdzie w piątek i sobotę zagrają sparingi z Jastrzębskim Węglem, który rywalizuje o finał z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. Po powrocie z Jastrzębia resoviacy pójdą na siłownię i dostaną dzień wolnego. Od wtorku będą mogli już trenować w hali.

Po pięciu dniach zagrają dwa niezwykle ważne spotkania. Jeśli podtrzymają znakomitą passę zwycięstw w swojej hali i wygrają dwa razy, zapewnią sobie co najmniej srebrne medale mistrzostw Polski i prawo do gry w Lidze Mistrzów. Jeśli Delecta i Resovia wygrałyby po jednym spotkaniu, ostatnie, decydujące rozegrane zostanie w Bydgoszczy.

Więcej o: