Sport.pl

Asseco Resovia vs. Skra. Kibice odliczają godziny do meczu [WIDEO]

W poniedziałek kibiców w Rzeszowie czekają nie lada emocje. Siatkarze Asseco Resovii podejmą w hali Podpromie PGE Skrę Bełchatów w piątym meczu ćwierćfinału PlusLigi. Kto wygra, zagra o medale. Rzeszowscy fani już odliczają godziny do pojedynku.

Wszystko o Asseco Resovii w specjalnym serwisie na RZESZOW.SPORT.PLAsseco Resovia prowadziła już w rywalizacji ze Skrą 2:0, po dwóch zwycięstwach we własnej hali. W Bełchatowie jednak nie dała rady wygrać ani razu, dlatego walka znów przeniosła się do Rzeszowa.

To będzie niezwykle ważny mecz dla jednych i drugich. Już w ćwierćfinale bowiem spotykają się mistrz i wicemistrz Polski z ubiegłego sezonu. Pokonany przegra sezon, straci szanse na jakikolwiek medal. Nic dziwnego więc, że kibice żyją tym wydarzeniem od kilku dni.

W internecie pojawiają się różne filmy zapraszające na spotkanie. Na jednym z nich przypominane są akcje Niemca Jochena Schopsa, który był liderem rzeszowian w spotkaniach w hali Podpromie. W pierwszym zagrał wręcz perfekcyjnie, zdobywając statuetkę MVP. W drugim przez długi czas ciągnął grę resoviaków, zaciął się dopiero w tie-breaku, ale wtedy znakomitą zmianę dał Zbigniew Bartman.

Fani w Rzeszowie nie mieliby pewnie nic przeciwko temu, by Schops w poniedziałek powtórzył takie spotkanie, jak pierwsze w rywalizacji ze Skrą.Więcej o: