Sport.pl

Asseco Resovia vs. Skra. W Rzeszowie rywale wygrali tylko raz na sześć meczów

W poniedziałek w rzeszowskiej hali Podpromie dojdzie do arcyciekawego meczu ćwierćfinału PlusLigi. Mistrz Polski Asseco Resovia podejmie wicemistrza PGE Skrę Bełchatów. Zwycięzca zagra o medale, pokonany przegra sezon. Skra w ostatnich dwóch latach w Rzeszowie w meczu ligowym wygrała tylko raz.

Wszystko o Asseco Resovii w specjalnym serwisie na RZESZOW.SPORT.PLPrzez lata bełchatowianie zwyciężali w Rzeszowie, jak chcieli. Sukcesem dla resoviaków było wygrywanie seta czy dwóch. Od dwóch sezonów sytuacja jednak się zmieniła i w meczach na szczycie w hali Podpromie zazwyczaj górą byli resoviacy.

W dwóch ostatnich sezonach obie ekipy zmierzyły się w Rzeszowie ze sobą sześć razy. Tylko raz wygrała Skra, w trzecim meczu finału PlusLigi sprzed roku. Dzień później jednak resoviacy wygrali 3:0 i zdobyli mistrzostwo Polski.

Co ciekawe, aż trzy z sześciu spotkań kończyły się tie-breakami. Te za każdym razem wygrywali miejscowi. W tym sezonie na trzy rozegrane mecze grano aż 19 setów, o jednego mniej od maksymalnego wymiaru. To zapowiada niesamowite emocje w poniedziałkowym starciu.

Początek spotkania o godz. 18. Relacja na żywo na rzeszow.sport.pl.

Więcej o: