Asseco Resovia vs. PGE Skra. Statystyki na korzyść bełchatowian

W niedzielę o godz. 14.30 meczem w Rzeszowie rozpocznie się ćwierćfinałowa rywalizacja w PlusLidze pomiędzy mistrzem Polski Asseco Resovią i wicemistrzem PGE Skrą Bełchatów. W tym sezonie częściej wygrywali ci drudzy.

Wszystko o Asseco Resovii w specjalnym serwisie na RZESZOW.SPORT.PLObie ekipy zmierzyły się ze sobą już trzykrotnie. Jeszcze przed startem sezonu, w meczu o Superpuchar Polski, PGE Skra wygrała 3:0. Pojedynek ten rozegrano w Częstochowie, a resoviacy byli tłem dla rywali, którzy zdobyli pierwsze w tym sezonie trofeum.

Kilka tygodni później obie drużyny spotkały się podczas ligowego meczu w Rzeszowie. Tym razem 3:2 wygrali resoviacy, a ze znakomitej strony pokazał się atakujący Asseco Resovii Zbigniew Bartman.

Niestety, już kolejne starcie Skry z Asseco Resovią zakończyło się podobnie, jak większość pojedynków w poprzednich latach. W hali w Bełchatowie wicemistrzowie Polski wygrali 3:0.

W tym sezonie mają więc bardzo korzystny bilans: dwa zwycięstwa i jedna porażka. Skra wygrała w tych meczach osiem setów, Asseco Resovia trzy. Jak będzie teraz?

Pierwsze dwa pojedynki w tej parze odbędą się w niedzielę i poniedziałek w Rzeszowie. Relacje na żywo na rzeszow.sport.pl. Rywalizacja toczy się do trzech zwycięstw. Trzeci i ewentualnie czwarty mecz rozegrane zostaną w Bełchatowie. Piąty pojedynek odbędzie się w Rzeszowie.