O. Achrem: Pomyśleliśmy, że Lotos sam przegra mecz

- Zaczęliśmy dobrze, a w drugim secie pomyśleliśmy chyba, że rywale sami przegrają mecz - powiedział po zwycięstwie 3:1 nad Lotosem Trefl Gdańsk kapitan Asseco Resovii Olieg Achrem.

Asseco Resovia w ostatniej kolejce rundy zasadniczej ograła u siebie Lotos Trefl Gdańsk 3:1. - To był nasz ostatni test przed play-off. Miał pokazać, jak jesteśmy do nich przygotowani - mówił później Achrem. Rzeszowianie musieli wygrać dwa sety, by zapewnić sobie miejsce w pierwszej czwórce. Lotos grał już o nic. - Swój cel osiągnęliśmy wcześniej, awansując do ósemki - podsumował Dariusz Luks, trener gdańszczan. - Nie da się ukryć, że wpływ na naszą grę miał sobotni mecz w Olsztynie, który zapewnił nam grę w play-off. Ale Resovia na niewiele nam dziś pozwoliła - dodał Wojciech Żaliński, kapitan Trefla.

Zadowolony po meczu był trener resoviaków Andrzej Kowal: - Cieszy postawa skrzydłowych. Ci zawodnicy w siatkówce decydują o wyniku, a w perspektywie play-off te elementy będą miały ogromne znaczenie. Myślimy już o decydujących meczach, mogę obiecać, że zagramy najlepiej jak potrafimy - stwierdza szkoleniowiec.