Mocne skrzydła receptą na sukces. Mistrzowie Polski wygrywają

Siatkarze Asseco Resovii, w ostatnim pojedynku rundy zasadniczej w PlusLidze, pokonali w Rzeszowie 3:1 Lotosu Trefla Gdańsk. Z dobrej strony zaprezentowali się skrzydłowi rzeszowian, którzy atakowali z bardzo wysoką skutecznością.

Wszystko o Asseco Resovii w specjalnym serwisie na RZESZOW.SPORT.PLSpotkanie w Rzeszowie nie miało większego znaczenia dla gości. Asseco Resovia musiała wygrać dwa sety, by być pewna miejsca w pierwszej czwórce. Bez większego trudu jej się to udało, a dodatkowo rzeszowianie wygrali także kolejną partię i tym samym mecz.

Rzeszowianie przewyższali rywali w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. W ataku kończyli aż 62 procent piłek, Trefl 42. Także w przyjęciu przewaga miejscowych była prawie 20-procentowa (59:40). W bloku mistrzowie Polski zdobyli osiem punktów, a rywale pięć. Remis był jedynie w punktach zdobytych po asach, gdzie oba zespoły zanotowały po pięć "oczek". Ciekawostką jest fakt, że w czwartej partii Asseco Resovia zdobyła aż 22 pkt po skutecznych atakach. W siatkówce to rzadkość.

Indywidualnie z dobrej strony pokazali się skrzydłowi mistrzów Polski. Niemiec Jochen Schops zdobył 26 pkt, przy skuteczności ataku aż 70-procentowej. Niewiele gorzej spisywali się Olieg Achrem i Serb Nikola Kovacević. Pierwszy zdobył 20 pkt (64 proc. skuteczności), a drugi 17 (60 proc. skuteczności).

Wśród gości najlepiej punktowali Michał Kamiński (15) i Wojciech Żaliński (14). Obaj jednak mieli niewielką skuteczność ataku.