Sport.pl

Puchar Polski. Multimedaliści z Olsztyna, Warszawy i Bełchatowa

Dziś w Częstochowie rozpoczyna się finałowy turniej Pucharu Polski w siatkówce. O trofeum powalczą Asseco Resovia, Zaksa Kędzierzyn-Koźle, Jastrzębski Węgiel i Delecta Bydgoszcz. I kto by go nie zdobył, nie namiesza w czołówce klasyfikacji wszech czasów.

Wszystko o Asseco Resovii w specjalnym serwisie na RZESZOW.SPORT.PLNajwięcej razy Puchar Polski zdobył AZS Olsztyn, aż siedem razy. Po sześć tytułów mają AZS AWF Warszawa i Skra Bełchatów, która zdominowała rozgrywki w ostatnich latach. Czwarta jest Legia Warszawa z pięcioma triumfami.

Dopiero na piątym miejscu plasuje się pierwszy z tegorocznych finalistów. Trzy Puchary Polski ma na koncie Resovia, trzy razy pucharowe rozgrywki wygrywała też ekipa z Kędzierzyna-Koźla. Nawet jeśli jeden z tych zespołów zdobyłby to trofeum, nie wedrze się do czołówki.

O ile jednak kędzierzynianie triumfowali nie tak dawno, o tyle w Rzeszowie na kolejny Puchar Polski kibice czekają już 26 lat. Resoviacy okazywali się najlepsi w tych rozgrywkach w 1975, 1983 i 1987 roku. Trzykrotnie grali też w finale, gdzie okazywali się słabsi od rywali.

Ostatni finał resoviacy zagrali w 2010 roku w Bydgoszczy z Jastrzębskim Węglem 2:3. W półfinale wtedy ograli 3:1 Delectę Bydgoszcz, z którą zagrają także dziś.

Początek półfinału Zaksa - Jastrzębski Węgiel o godz. 14.30. Półfinał Asseco Resovii z Delectą Bydgoszcz rozpocznie się o godz. 18.Zwycięzcy Pucharu Polski w ostatnich 10 latach:2003KP Polska Energia Sosnowiec
2004KP Polska Energia Sosnowiec
2005BOT Skra Bełchatów
2006BOT Skra Bełchatów
2007BOT Skra Bełchatów
2008Wkręt-Mex Domex AZS Częstochowa
2009PGE Skra Bełchatów
2010Jastrzębski Węgiel
2011PGE Skra Bełchatów
2012PGE Skra Bełchatów
Więcej o: